Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 24 stycznia 2019
  • wyświetleń: 4131

W Suszcu dzielnicowi kontrolują domowe paleniska

Kolejna gmina w powiecie pszczyńskim informuje o kontrolach palenisk. W Suszcu będą je prowadzić dzielnicowi.

- Na terenie naszej gminy prowadzone są przez dzielnicowych policji kontrole kotłowni, których celem jest sprawdzenie, czy mieszkańcy ogrzewają swoje domostwa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - poinformował Urząd Gminy w Suszcu.

Kontrole są prowadzone głównie w związku z interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców jak również wyrywkowo, zwłaszcza po zawiadomieniu gminy przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Katowicach o przekroczeniach w powietrzu wartości dopuszczalnych pyłu zawieszonego i substancji rakotwórczych. Kontrola dotyczy głównie spalania śmieci jak również typu pieca i jakości stosowanego opału.

Wszelkie zjawiska związane z unoszeniem się dymu z palenia odpadów na powierzchni ziemi jak również niepokojąco dławiące dymy kominów należy zgłaszać do dzielnicowych policji na numer telefonu 723-643-715 lub 723-644-210.

new / pless.pl, źródło: UG Suszec

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.