Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 stycznia 2019
  • 3 lutego 2019
  • wyświetleń: 6504

Trwa zbiórka na traktor dla Ośrodka Zwierząt Pokrzywdzonych

Od 5 lat Fundacja "Zwierzęca Arkadia" prowadzi w Grzawie Ośrodek dla Zwierząt Pokrzywdzonych. Mieszka tam 11 uratowanych koni, 3 świnie, 2 kozy, psy i koty. Gospodarstwo obejmuje kilka hektarów łąk, z których pozyskiwane jest siano dla podopiecznych. Niestety traktor, który do tej pory służył Fundacji, coraz częściej się psuje. W związku z tym w Internecie utworzona została zbiórka pieniędzy na niezbędny sprzęt.- Wszystko, co robimy w Ośrodku, wykonujemy siłą własnych rąk. Kto u nas był ten wie, że wkładamy całe serce zarówno w zwierzęta, które mamy pod opieką, jak i w Ośrodek. Do dyspozycji w gospodarstwie mamy prawie 50-letni traktor (potocznie nazywany "trzydziestką"), który niestety mimo ciągłych remontów, powoli zaczyna wydawać ostatnie tchnienie (w zeszłym roku podczas sianokosów mieliśmy ogromny problem z tym, by żniwa zakończyć, bo co chwilę się psuł). Kolejną bolączką naszej "trzydziestki" jest to, że niestety nie jest dopuszczona do ruchu poza gospodarstwem, co w efekcie powoduje, że nie mamy nawet czym pojechać i przywieźć zapasów siana i słomy. Musimy to zlecać innym osobom, co generuje duże koszty - pisze Aleksandra Gruszczyńska, prezes "Zwierzęcej Arkadii".

Traktor służy Fundacji nie tylko do zbierania, ale również do przewożenia siana i słomy ze stodoły do stajni, do wożenia siana na pastwiska, podsypania nowego, czystego podłoża na pastwiska, a także do wywożenia ton odchodów z boksów.

- Ktokolwiek miał kiedykolwiek do czynienia z końmi i innymi zwierzętami gospodarskimi, ten wie jak wiele odchodów te zwierzęta codziennie produkują. By zachować komfort, czystość i suchość w boksach (która jest niezbędna do tego, by zachować zwierzęta w zdrowiu) sprzątamy boksy każdego dnia, bez względu na to czy jest to Wigilia, Wielkanoc czy inny dzień wolny od pracy. Zwierzęta nie mają świąt, one potrzebują mieć czysto codziennie - tłumaczą pracownicy Ośrodka.

Fundacja Zwierzęca Arkadia
fot. Fundacja "Zwierzęca Arkadia"


- Praca w gospodarstwie jest pracą ciężką fizycznie, ale my to lubimy. By prowadzić wszystko w należytym porządku, potrzebna nam pomoc mechaniczna w postaci sprawnego TRAKTORA. Niestety mimo szczerych chęci, nie wszystko jesteśmy w stanie wykonywać tylko naszymi mięśniami. Przeglądając ogłoszenia sprzedaży traktorów, które dałyby radę w naszym Ośrodku, ceny trochę nas zmroziły, bo wahają się w granicach 30 000 - 50 000 zł. To dla nas całkowicie abstrakcyjne i niedostępne kwoty - zauważa Aleksandra Gruszczyńska.

Pracownicy Fundacji "Zwierzęca Arkadia" znaleźli niewielki traktor, nazywany ogrodowym, który powinien sobie poradzić z niezbędnymi pracami. Używany, sprawny technicznie sprzęt kosztuje 35 000 zł.

- Zwracamy się do Was z błaganiem o pomoc w zebraniu tej gigantycznej dla nas kwoty. Dzięki temu nasza działalność będzie mogła być kontynuowana na najwyższym poziomie. Nie sztuką jest "nazbierać" zwierzęta. Sztuką jest je utrzymać w dobrych warunkach. Zawsze stawialiśmy na jakość naszej opieki nad zwierzętami - kończy prezes "Zwierzęcej Arkadii".

Zbiórkę można wesprzeć za pośrednictwem portalu RatujemyZwierzaki.pl.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.