Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 stycznia 2019
  • wyświetleń: 15440

49-latek z Pszczyny wywiózł z rynku ponad 2 tysiące kostek granitowych

Mieszkaniec Pszczyny usłyszał zarzut kradzieży przeszło dwóch tysięcy kostek granitowych. Ich wartość wyceniono na blisko 6 tysięcy złotych. Podejrzany opróżniał, jak to określił, z odpadów plac budowy bardzo powoli. Swoją działalność rozłożył w czasie. Przyspieszył jednak, kiedy zorientował się, że prace związane z ułożeniem nawierzchni na rynku dobiegają już końca. Wówczas, postanowił wywieźć całą zawartość palety.

Skradzioną kostkę policjanci znaleźli na posesji 49-letniego mieszkańca Pszczyny. - Okazało się, że kupił on w ostatnim czasie dom i w związku z tym postanowił zgromadzić na placu materiał na jego wyłożenie. Zadbał o jego jakość, ponieważ kostka, którą przewoził na taczce, nie należała do najtańszych. Faktem jest, że zajęło mu to dużo czasu - informuje Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie.

W zarzucie, który mężczyzna usłyszał, wpisano, że po raz pierwszy zabrał kostki w maju, a ostatnie (przeszło 600 sztuk) z początkiem grudnia. Po zgłoszeniu ich kradzieży z terenu parkingu w Pszczynie, ustalenie personaliów sprawcy było tylko kwestią czasu. Policjanci, m.in. na podstawie zgromadzonych w aktach informacji, już po kilku dniach mieli pierwsze typowania podejrzewanych osób.

Ostatecznie zarzut kradzieży granitowych kostek usłyszał 49-letni mieszkaniec Pszczyny. O jego losie w najbliższym czasie zadecydują sąd i prokurator.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.