Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 stycznia 2019
  • wyświetleń: 3403

1,5 mln zł na Pawią w Wiśle Małej i Jedności w Studzionce

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej podjęto uchwałę o pomocy finansowej dla Powiatu Pszczyńskiego. W budżecie Gminy Pszczyna zabezpieczono środki na przebudowę ul. Pawiej w Wiśle Małej oraz ul. Jedności w Studzionce.

Ulica Pawia w Wiśle Małej
Ulica Pawia w Wiśle Małej · fot. UM Pszczyna


Na przebudowę tych dróg Powiat pozyskał dofinansowanie w wysokości 3 mln zł w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019". Powiat Pszczyński nie jest w stanie sfinansować samodzielnie całego wymaganego wkładu własnego, dlatego zwrócił się z prośbą o udzielenie pomocy finansowej w wysokości 1.500.000,00 zł, na co radni wyrazili zgodę.

- Od wielu lat współpracujemy z powiatem w zakresie budowy i modernizacji dróg. Ostatnią dużą realizacją była przebudowa ul. Zdrojowej i Jeziornej, którą realizował Powiat Pszczyński. Dzięki wsparciu gmin Pszczyna i Goczałkowice w wysokości ok. 3,4 mln zł powiat zabezpieczył 8,4 mln zł na wykonanie całego zadania. Podobnie jest w przypadku ulic Pawiej i Jedności - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.