Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 stycznia 2019
  • 22 stycznia 2019
  • wyświetleń: 13930

[WIDEO, ZDJĘCIA] IX Pszczyńskie Kolędowe Spotkania Chóralne

W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan w kościele ewangelickim w Pszczynie odbyło się Nabożeństwo Ekumeniczne, które w tym roku zostało połączone z chóralnym śpiewem kolęd. Wszystko za sprawą IX Pszczyńskich Kolędowych Spotkań Chóralnych.

IX Pszczyńskie Kolędowe Spotkania Chóralne - 20.01.2019 r. · fot. Chór Cantemus


W wypełnionym po brzegi kościele ewangelickim zgromadzeni wzięli udział we wspólnej modlitwie prowadzonej wspólnie przez księży kościoła katolickiego w osobie ks. Dziekana Marka Brewko, kościoła ewangelickiego ks. Mirosława Czyża, kościoła grekokatolickiego Włodimira Lytvyniyva z kazaniem wygłoszonym przez ks. M. Brewko.

Nabożeństwo Ekumeniczne w kościele ewangelickim w Pszczynie w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan - 20.01.2019 r. · fot. Chór Cantemus


Zgromadzeni wysłuchali także kolęd zaprezentowanych przez 6 pszczyńskich chórów: chór Cantemus z dyrygentką p. Mają Białas-Drzewiecką, chór Roży Lutra z dyrygentką p. Aleksandrą Niemiec, chór Lutnia z dyrygentką p. Lillianną Czajkowską, chór młodzieżowy Per Spasso z dyrygentką p. Katarzyną Machnik, chór Klema z Piasku z dyrygentką p. Lilianą Tyc oraz Pszczyński Zespół Kameralny Con Fuoco z dyrygentką p. Katarzyną Machnik.Każdy z chórów zaprezentował po trzy kolędy, nieraz w nowych autorskich opracowaniach, m. in. pana Mirosława Lachowskiego.Nie zabrakło także wspólnego śpiewania wszystkich chórzystów z wszystkimi obecnymi w kościele.Głównym organizatorem wydarzenia był pastor Mirosław Czyż przy współpracy z Pszczyńskim Centrum Kultury.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.