Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 stycznia 2019
  • 17 stycznia 2019
  • wyświetleń: 4698

Policjanci z Pszczyny uruchomili telefoniczny quiz z nagrodami

Środowy quiz z wiedzy o przepisach ruchu drogowego był adresowany do wszystkich Babć i Dziadków z powiatu pszczyńskiego. Kwadrans po południu można było zadzwonić do policyjnego profilaktyka i odpowiedzieć na 5 pytań z wylosowanego zestawu. Całość przebiegła niezwykle sprawnie, nie brakowało emocji.

Komenda Powiatowa, Policja, Pszczyna
Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Tego typu inicjatywy o charakterze dydaktycznym i równocześnie promującym atrakcje powiatu będą odbywały się cyklicznie. Kierowane będą do różnych grup, na przykład już w lutym do wszystkich zakochanych, w marcu do mieszkanek powiatu, a w październiku do nauczycieli. Telefoniczny quiz skierowany był do użytkowników dróg, którzy oprócz wiedzy mogli także pochwalić się wnuczętami. W ciągu 15 minut zarejestrowano kilka połączeń.

Ku zaskoczeniu pomysłodawcy, pierwszy chętny dzwonił już o 8.00 rano. Telefonowali zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Bezkonkurencyjna jednak okazała się 66-lenia mieszkanka Pszczyny. Pani Danuta w najkrótszym czasie odpowiedziała bezbłędnie na wszystkie pytania. W wyłonieniu zwycięzcy brano bowiem pod uwagę czas i ilość poprawnych odpowiedzi. W rozmowie z policjantem, laureatka zaznaczyła, że od 1976 roku jest szczęśliwą posiadaczką prawa jazdy i mimo swojego wieku, prowadzi bardzo aktywny tryb życia. Dla dwóch najlepszych uczestników przewidziano zestawy upominkowe. Torba z upominkami zawierała podwójne zaproszenie na sobotni koncert dla Babci i Dziadka "Proste wzruszenia"- piosenki Seweryna Krajewskiego, organizowany w PCKUL-u, płytę CD z muzyką folkową w nowoczesnych aranżacjach, futerał na okulary, książkę kucharską "Powiat pszczyński na talerzu", zestawy lampek oraz dzwonki do roweru i oczywiście odblaski.

Takie piętnastominutowe testy mają za zadanie sprawdzać i uzupełniać wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu zarówno tych starszych, jak i młodszych mieszkańców powiatu. Przede wszystkim jednak mają na celu uczyć poprzez zabawę. Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach i jeszcze raz gratulujemy zwycięstwa laureatce pierwszego quizu.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.