Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 stycznia 2019
  • wyświetleń: 3622

Księga kondolencyjna pamięci Pawła Adamowicza w ratuszu w Pszczynie

W Urzędzie Miejskim w Pszczynie wystawiona została księga kondolencyjna dla osób, które chcą upamiętnić prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza i wyrazić słowa współczucia.

Paweł Adamowicz, księga kondolencyjna
Księga kondolencyjna poświęcona pamięci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska · fot. UM Pszczyna


Księga kondolencyjna została wystawiona w holu ratusza, a wpisy będzie można dokonać do dnia pogrzebu. Zostanie ona następnie przesłana do Gdańska.

Paweł Adamowicz, księga kondolencyjna
Księga kondolencyjna poświęcona pamięci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska · fot. UM Pszczyna


- Nie ma takich słów, którymi można opisać ból i pustkę w sercach Polaków po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W tych trudnych chwilach łączymy się z rodziną i bliskimi, z gdańszczanami. To ogromna strata. Odszedł człowiek, który wierzył w wolność, prawo i Europę. Przerażająca jest symbolika tego wydarzenia. Dla wielu Polaków na całym świecie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest dniem pojednania. Miliony złotych na koncie Orkiestry odzwierciedlają dobroduszność i chęć niesienia pomocy przez naszych rodaków. Dobro musi zwyciężyć. Nie pozwólmy, aby w naszym życiu i debacie publicznej dominowała agresja. Fala hejtu i zła, która przetacza się przez nasz kraj na różnych szczeblach - ogólnopolskim ale też regionalnym i lokalnym musi zostać zatrzymana. Krytykę można zrozumieć, ale nie można tolerować wrogości i agresji, które nie mają żadnego usprawiedliwienia. Musimy zrobić wszystko, aby powstrzymać falę nienawiści. Nie pozwólmy, by świat który nas otacza i który zostawimy naszym dzieciom stawał się coraz gorszy. Zjednoczmy się i postarajmy, by nie był to chwilowy zryw, a stała zmiana postaw mająca głęboki sens. Zróbmy to mając w pamięci ofiarę śp. Pawła Adamowicza - napisał na stronie internetowej Urzędu Miejskiego burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.