Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 stycznia 2019
  • wyświetleń: 4474

[ZDJĘCIA] Wysoki poziom wód w Pawłówce w gminie Pawłowice

- W związku z trwającą od soboty odwilżą, poziom wody w potoku Pawłówka, na odcinku szkód górniczych, niebezpiecznie się podniósł do wysokości wałów. Sytuacje dodatkowo utrudnia przeciągająca się przebudowa przepustu w ciągu ul. Wyzwolenia, realizowana przez Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie - poinformował urząd Gminy w Pawłowicach.

Wysoki poziom wód w Pawłówce w gminie Pawłowice - 14.01.2019 · fot. UG Pawłowice


Jak podaje urząd, w pierwszej kolejności konieczne było zlikwidowanie tymczasowego wału ziemnego zatrzymującego przepływ wody w Pawłówce, który powstał, aby umożliwić prace związane z podwyższeniem wspomnianego wyżej przepustu. Na przekroczenie alarmowego stanu wód zareagowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodnej i Rekultywacji, które zamontowało dwie pompy, w celu obniżenia poziomu wody w Pałwówce.

- Są one w stanie przepompować 3050 m3 wody na godzinę, dzięki czemu zagrożenie rozlania się wód lub uszkodzenia wałów zostało oddalone, a poziom wody obniżony. Sytuacja była na tyle groźna, że część zewnętrzna skorupy wału, od strony ul. Wyzwolenia została uszkodzona. Interwencji podjęła się kopalnia KWK Pniówek, odpowiedzialna za powstawanie w tym miejscu szkód górniczych i osiadanie terenu. Na jej prośbę pracownicy przedsiębiorstwa "SOTM Sp. z o.o." zabezpieczyli workami z piaskiem uszkodzony wał - podał Urząd Gminy w Pawłowicach.

Sytuacja na bieżąco monitorowana była przez wójta gminy Pawłowice oraz pracowników Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Pawłowice. W chwili obecnej poziom wód nie zagraża przelaniem.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.