pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

 • 11 stycznia 2019
 • wyświetleń: 1522

Uczniowie z Pawłowic zebrali zabawki dla dzieci z onkologii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach" podaj

17 grudnia to dzień, w którym finał miała akcja zainicjowana i koordynowana przez Stowarzyszenie "IV Piętro". Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Pawłowicach przyłączyła się do akcji i zainicjowała zbiórkę zabawek dla dzieci z Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Uczniowie z Pawłowic zebrali zabawki dla dzieci z onkologii · fot. Stowarzyszenie "IV Piętro"


Na apel o zbiórce odpowiedziało bardzo wielu uczniów naszej szkoły oraz przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie. Inicjatywa ta miała jeszcze jeden wymiar, którego celem było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na sytuację, w której są dzieci przebywające w szpitalu, czasem miesiącami. Rada Rodziców przy okazji zbiórki ogłosiła konkurs klasowy "ASY Dobroczynności".

Zadaniem klas biorących udział było przygotowanie przekazu dla swoich chorych rówieśników, w których opowiadają im o tym wszystkim, co mogłoby wywołać uśmiech na twarzach dzieci. Zaangażowaniem wykazały się zarówno klasy młodsze, jak również młodzież najstarszych klas. Pod okiem wychowawców przygotowano listy, plakaty, prezentacje oraz firmy.

Wszystkie zgłoszone do konkursu prace obejrzało Jury w składzie: Anna Półgroszewicz, Anna Dąbrowska, Anna Karpińska oraz Grzegorz Pisarek i wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach:
Klasy I-III
 • I miejsce: II A
 • II miejsce: I C
 • III miejsce: I A


Klasy IV- VI
 • I miejsce: VI B
 • II miejsce: VB
 • III miejsce: IV C


Klasy VII, VIII i Gimnazjum
 • I miejsce: VIII B
 • II miejsce: III AG
 • III miejsce: VIII C


Wszystkie prace oraz zebrane zabawki zostały dostarczone na oddział, gdzie przysporzyły wielu wzruszeń i radości małym pacjentom. I tym razem dzieci i młodzież wraz z wychowawcami stanęła na wysokości zadania, za o została przez Radę Rodziców wyróżniona okazjonalnymi statuetkami oraz słodyczami w myśl zasady "Dobro powraca". Wielkie podziękowania należy kierować w stronę dyrekcji, nauczycieli, wychowawców, rodziców oraz w stronę Szkolnego Wolontariatu za zaangażowanie oraz pomoc przy realizacji przedsięwzięcia.

Stowarzyszeniu "IV Piętro" dziękujemy za zaproszenie do zbiórki oraz działalność, która przynosi tak wiele dobrego i zaraża tak jak w przypadku uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowicach. Działalność Stowarzyszenia można śledzić na profilu w mediach społecznościowych.

Loading...

Patrycja Kwiatoń

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach" podaj