Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 stycznia 2019
  • wyświetleń: 5066

Mieszkańcy apelują o budowę nowej sygnalizacji na DW 935

Mieszkańcy Kobielic apelują o budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 935 z ulicami Kościelną i Jana Pawła II. Pod petycją podpisało się 258 osób. Wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu ma również radny gminy Suszec, Antoni Kuś, który w tej sprawie złożył interpelację.

dw 935 w Kobielicach
fot. BM / pless.pl


- Martwimy się o bezpieczeństwo mieszkańców, a w szczególności dzieci, które przechodzą przez to skrzyżowanie do szkoły, kościoła. na boisko i do swoich posesji. Bezpieczne przejście jest potrzebne o każdej porze dnia, nie tylko w godzinach, gdy stoi Pani "Stopka" - argumentują w złożonym piśmie mieszkańcy.

Dodają, że poprawić bezpieczeństwo na tej drodze można tylko przez budowę sygnalizacji świetlnej,a montaż świateł w tym miejscu pozwoli zapobiec wypadkom oraz przykrym sytuacjom. - Najważniejsze jest zdrowie i życie człowieka - tłumaczą.

Pod koniec grudnia interpelację w tej sprawie złożył Antoni Kuś. Radny poprosił nie tylko o budowę sygnalizacji, ale także o wykonanie ekspertyzy dotyczącej geometrii opisanego skrzyżowania, w tym: jego parametrów, promienia skrętu, liczby pasów, a także szerokość wlotów.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.