Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 stycznia 2019
  • 18 stycznia 2019
  • wyświetleń: 5883

Wspólne kolędowanie Kulejących Aniołów i Ogniska Muzycznego

W piątek, 11 stycznia już po raz ósmy w Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się wspaniały Koncert Noworoczny pn. "Kolędujmy Razem", przygotowany przez podopiecznych, pracowników i przyjaciół Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie z siedzibą w Piasku, tym razem we współpracy z artystami Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Artyści dali z siebie wszystko, koncert dostarczył niezapomnianych wrażeń, a publiczność nie zawiodła!

Wspólne kolędowanie Kulejących Aniołów i Ogniska Muzycznego - 11.01.2019 · fot. PSONI Pszczyna


Wszystkich przybyłych gości przywitała Przewodnicząca Zarządu pszczyńskiego Koła PSONI - Krystyna Fuławka. Opowiedziała w kilku słowach o idei koncertu, który był hołdem dla wszystkich wyjątkowych mam dzieci niepełnosprawnych. Koncert poprowadzili: Dyrektor Ogniska Muzycznego - Joanna Wiktorko oraz terapeuta Dziennego Ośrodka - Dominik Blaut.

Wśród wszystkich wykonawców na wielkie brawa zasługują podopieczni Stowarzyszenia. Uczniowie Dziennego Ośrodka wystąpili w bardzo wzruszającym Przedstawieniu Jasełkowym pn. "Od Adama i Ewy po narodziny Chrystusa". Za scenariusz, dobór muzyki oraz przygotowanie artystów odpowiadała nauczycielka Dziennego Ośrodka - Jagna Wrzosek. Chwilę później na scenie wystąpiła uczennica DOREW - Paulinka Paszek, która wykonała samodzielnie utwór Magdy Anioł "uBoga droga". W solowym wystąpieniu mogliśmy również zobaczyć Mateusza Dyganta, który mimo ogromnych problemów z mową, wykonał kolędę "Lulajże Jezuniu", dedykując ją swojej ukochanej mamie oraz dziadkom.

Wspólne kolędowanie Kulejących Aniołów i Ogniska Muzycznego - 11.01.2019
Wspólne kolędowanie Kulejących Aniołów i Ogniska Muzycznego - 11.01.2019 · fot. PSONI Pszczyna


W dalszej części koncertu na scenie "rządzili" uczestnicy Świetlicy Terapeutycznej, pod dyrekcją terapeutki - Sabiny Jeziorskiej. Na scenie pojawili się również fantastyczni tenorzy: Tomek, Karol, Adam i Krzysiu, wspierani przez terapeutów: pana Wojtka, pana Roberta i pana Mateusza. Solowe utwory wykonali także pracownicy Stowarzyszenia: pani Sabina Jeziorska i pan Robert Sobczyk. Koncert upiększył również występ przyjaciółki Stowarzyszenia, niezwykle utalentowanej Beaty Orlik. Nie zabrakło również poezji wyrecytowanej przez Janusza Rybę oraz pięknej "Kolędy dla nieobecnych", wykonanej przez równie wyjątkową artystkę Annę Haubek.

W drugiej części koncertu wystąpili wspaniali instrumentaliści z Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Repertuar bardzo różnorodny, od znanych nam kolęd, poprzez utwory klasyczne znanych kompozytorów, po utwory karnawałowe. Instrumenty, na których grali ci wspaniali, młodzi artyści, były również bardzo różnorodne. Na zakończenie zagrała Orkiestra Rozrywkowa, pod batutą Adama Barona, która swoimi energetycznymi utworami wprowadziła całą publiczność w wyśmienity nastrój. Koncert dostarczył mnóstwo pozytywnych emocji i wspaniałych wrażeń, a artyści otrzymali owacje na stojąco!

Wspólne kolędowanie Kulejących Aniołów i Ogniska Muzycznego - 11.01.2019
Wspólne kolędowanie Kulejących Aniołów i Ogniska Muzycznego - 11.01.2019 · fot. PSONI Pszczyna


Dziękujemy wspaniałej publiczności za przybycie na koncert i ponowne wspólne przeżycie tej pięknej chwili - cudu Narodzenia Pańskiego - niepowtarzalnej miłości do drugiego człowieka, której na co dzień doświadczamy.

Dziękujemy Dyrektorowi Pszczyńskiego Centrum Kultury - panu Michałowi Czernkowi za udostępnienie sceny oraz pracownikom PCKul za zaangażowanie i obsługę techniczną koncertu.

Dziękujemy pani Dyrektor Joannie Wiktorko oraz wszystkim artystom Ogniska Muzycznego w Pszczynie, za fantastyczne, wspólne przedsięwzięcie!

Specjalne podziękowania dla dobrego ducha całego przedsięwzięcia i pomysłodawczyni koncertu: Przewodniczącej Zarządu Koła - Pani Krystyny Fuławki!

Dziękujemy naszym cudownym artystom - podopiecznym Dziennego Ośrodka i Świetlicy Terapeutycznej, pracownikom i przyjaciołom Stowarzyszenia!

Dziękujemy nauczycielom i terapeutom, którzy przygotowali to piękne widowisko!

Życzymy Państwu, by atmosfera wzajemnej życzliwości i miłości towarzyszyła nam przez cały 2019 rok!

PSONI Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.