Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

 • 9 stycznia 2019
 • 15 stycznia 2019
 • wyświetleń: 6422

[ZDJĘCIA] XXVII Finał WOŚP w Goczałkowicach-Zdroju

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gminny Ośrodek Kultury, 13 stycznia wraz z fundacją Jurka Owsiaka zagrał na rzecz "dzieci małych i bez focha" - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

XXVII Finał WOŚP w Goczałkowicach-Zdroju - 13.01.2019 · fot. GOK Goczałkowice-Zdrój


Koncert finałowy goczałkowickiego sztabu o nr 329 rozpoczął się o godz. 15.00 w budynku "Górnik", który po raz pierwszy można było obejrzeć po trwającym niemal rok, generalnym remoncie. Analogicznie, o tej samej porze na werandzie uzdrowiskowej rozpoczął się plenerowy występ Goczałkowickiej Orkiestry Dętej.

Na scenie GOK-u podobnie, jak w latach ubiegłych zaprezentowali się lokalni artyści. Pośród występujących znaleźli się m.in.: uczestnicy warsztatów muzycznych instytucji, pracujący pod okiem Małgorzaty i Marka Lucjanów, dziecięcy zespół Fleciki prowadzony przez Edytę Wronę, czy też działające przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie dwa zespoły młodzieżowe. Istniejący od września 2018 r. "Offbeat" oraz założony w październiku 2016 r. zespół o nazwie "Darmowy Catering". Obydwie kapele zaprezentowały się w repertuarze kolędowym oraz utworach z gatunku szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej.

W programie tegorocznego finału nie mogło także zabraknąć Zespołu Folklorystycznego Goczałkowice, który co roku z oddaniem i zaangażowaniem wspiera tą szlachetną akcję oraz chóru parafialnego Semper Communio.

Goczałkowiccy chórzyści na tą okazję zaprosili wszystkich do wspólnego kolędowania, przygotowując piękne aranżacje kolęd i stroje nawiązujące do postaci kolędników znanych z dawnych tradycji ludowych.

Pomiędzy występami artystycznym przeprowadzono szereg różnorodnych licytacji. Wśród których znalazły się takie perełki jak koszulka klubowa Borussi Dortmund Łukasza Piszczka, vucher na weekendowy pobyt w Uzdrowisku, bon edukacyjny na Wydział Nauk Społecznych w Skoczowie oraz Jastrzębiu-Zdroju, anioły ceramiczne, voucher na lekcje jazdy konnej w ośrodku jeździeckim Zamek w Grodźcu Śląskim, tort, vouchery do Parku Linowego, ręcznie wykonane przytulanki, karnety na Krytą Pływalnię oraz gadżety WOŚP.

Dla najmłodszych, Ochotnicza Straż Pożarna w Goczałkowicach przygotowała wyjątkową niespodziankę. Okazję do wylicytowania dwóch rodzinnych przejażdżek bojowym wozem na Koronę Zapory.

27 Finał WOŚP nie byłby oczywiście możliwy, gdyby nie oddani wolontariusze. Na ulicach Goczałkowic od wczesnych godzin rannych, do późnego wieczora kwestowało 20 młodych osób, którym nie straszne były niesprzyjające warunki pogodowe. Najwyższą kwotę, w wysokości 1 647,75 zł udało się zebrać Aleksandrze Białas. Drugie miejsce z wynikiem 1 332,51 zł zajęła Bogna Krzyżowska, trzecie uzyskał Adam Górczak, który uzbierał 1 312,82 zł.

Łącznie "do puszki" goczałkowicka społeczność wrzuciła sumę 15 942,06 zł, co w połączeniu z licytacjami odbywającymi się w trakcie koncertu pozwoliło sztabowi GOK-u zebrać kwotę 18 478,31 zł.

Gminny Ośrodek Kultury składa serdecznie podziękowania wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które wsparły 27 Finał WOŚP oraz przyczynił się do zorganizowania niedzielnego koncertu. Szczególne słowa uznania kieruje w stronę:
 • Pana Łukasza Piszczka,
 • Uzdrowiska Goczałkowice,
 • Państwa Koloch, właścicielom Parku Linowego,
 • Ośrodka Jeździeckiego ZAMEK w Grodźcu Śląskim,
 • Piekarni-Cukierni Państwa Englert,
 • Pracowni ceramiki artystycznej "Aniołowa" Joanny Rabaszowskiej-Grzyb,
 • Pani Renaty Załuckiej,
 • Pani Aliny Rajdy,
 • Państwa Uziałko,
 • Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju,
 • Ochotniczej Straży Pożarnej w Goczałkowicach-Zdroju,
 • Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu.


Spotykamy się za rok. Tak długo jak będzie grała Orkiestra, GOK będzie grał wraz z nią.

new, BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.