Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 stycznia 2019
  • wyświetleń: 5570

Nowa instalacja fotowoltaiczna jest zadaszeniem parkingu przy urzędzie

Zakończono budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 39,53 kWp przy budynku Urzędu Gminy w Pawłowicach.

Pawłowice, parking, urząd
Przy Urzędzie Gminy w Pawłowicach wybudowano instalację fotowoltaiczną. Pełni ona równocześnie formę zadaszenia parkingu. · fot. UG Pawłowice


- Szacuje się, że 33,3% energii elektrycznej zużywanej w Urzędzie Gminy Pawłowice będzie pochodziło właśnie z tego odnawialnego źródła energii - poinformowała instytucja.

Instalacja typu "car park", dodatkowo pełni funkcję zadaszenia parkingu. Inwestycja ta jest jedną z trzech, realizowanych w ramach jednego projektu w 2018 roku. Pozostałe dwie powstały przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pawłowicach oraz przy Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach.

- Planuje się, że dzięki powyższym instalacjom zapotrzebowanie w energię elektryczną, w każdej ze szkół zostanie zapewnione w ponad 65 %. Całkowity koszt trzech inwestycji wyniósł 751 tys. zł. z czego ok. 520 tys. zł. gmina pozyskała z funduszy unijnych - oznajmia Urząd Gminy.

Jak czytamy, wdrażane w gminie nowatorskie rozwiązania dotyczące produkcji energii odnawialnej mają znaczenie ekologiczne oraz ekonomiczne. Odnawialne Źródła Energii przyczyniają się do ograniczenia emisji CO2 oraz obniżają koszty zakupu energii przez poszczególne jednostki, co ma szczególnie istotne znaczenie w kontekście planowanego wzrostu cen energii.

To nie koniec podobnych przedsięwzięć. Gmina Pawłowice planuje dalsze inwestycje w ramach OZE m.in. na kolejnych obiektach użyteczności publicznej.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.