Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 stycznia 2019
  • wyświetleń: 3664

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie pszczyńskim

Od początku 2019 roku osoby chcące uzyskać nieodpłatną poradę prawną, muszą skorzystać z elektronicznej kolejki lub umówić się na poradę telefonicznie. Jak to zrobić?

Od 1 stycznia 2019 roku zmieniła się forma korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, której organizatorami są powiaty. Teraz uzyskanie darmowej porady prawnej jest znacznie łatwiejsze.

- Do tej pory głównym mankamentem ustawy była zawężona lista osób uprawnionych do korzystania z porad. Dzięki nowelizacji, od nowego roku z pomocy prawnej będzie mógł skorzystać każdy, kto jej potrzebuje i złoży oświadczenie, że nie stać go na jej płatną formę. To z pewnością wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców - podkreśla starosta Barbara Bandoła.

Powiat pszczyński, w lokalach udostępnianych przez gminy, zapewnia bezpośredni dostęp do tej formy pomocy mieszkańcom w każdej z gmin: w Pszczynie oraz Pawłowicach - pięć dni w tygodniu, w Suszcu i Woli - trzy dni w tygodniu, a w Goczałkowicach-Zdroju i Kobiórze - dwa dni w tygodniu.

By skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej konieczne jest wcześniejsze umówienie wizyty (to wymóg wynikający z ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej). Można to zrobić na dwa sposoby:


Harmonogram punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie pszczyńskim:

harmonogram
fot. Powiat

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.