pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 grudnia 2018
  • 16 stycznia 2019
  • wyświetleń: 5126

Radni z Piasku wspólnie apelują o poprawę bezpieczeństwa na drodze

W grudniu radni Barbara Psik oraz Andrzej Mańka wspólnie wystosowali wniosek, w której poprosili o poprawę bezpieczeństwa na ulicy Powstańców Śląskich w Piasku. Do końca marca ma zostać opracowany projekt zmiany organizacji ruchu w tym miejscu.

przejazd,Powstańców,Piasek,kolej,tory,pociąg
Na ulicy Powstańców Śląskich w Piasku znajduje się przejazd kolejowy. Kierowcy często wybierają przejazd tędy, gdy w innych miejscach szlabany są zamknięte. · fot. pless.pl


Radni na piśmie zwrócili się do burmistrza o podjęcie działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców ulicy Powstańców Śląskich poprzez dokonanie odpowiedniej analizy i montaż spowalniaczy ruchu takich jak: progi zwalniające, szykany, gazony czy znak ograniczenia prędkości. Poprosili również o zainteresowanie sprawą Komendę Powiatową Policji.

I sesja Rady Miejskiej w Pszczynie - 22.11.2018
Radna Barbara Psik · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


- W ostatnich latach obserwujemy ciągłą rozbudowę Pszczyny w kierunku północnym. Zaciera się granica pomiędzy Pszczyną (osiedlem Powstańców Śląskich) a sołectwem Piasek. Sytuacja ta powoduje, iż można zaobserwować coraz większy ruch pojazdów ulicą Powstańców Śląskich - napisali radni. - Dodatkowo bardzo często kierowcy chcąc zaoszczędzić swój czas wybierają ten odcinek drogi, gdy zamknięty jest przejazd kolejowy na ul. Katowickiej w Pszczynie. Również przy samej ulicy Powstańców Śląskich zwiększa się liczba mieszkających tam rodzin z dziećmi, a ponadto wzdłuż drogi nie ma chodnika - tłumaczyli

Sesja Rady Miejskiej w Pszczynie - 20.12.2018
Radny Andrzej Mańka · fot. BM / pless.pl


Jak dodali, poruszający się drogą Powstańców Śląskich kierowcy nagminnie nie dostosowują swojej prędkości do panującej sytuacji i pomimo jego krótkiego odcinka osiągają duże prędkości. W takiej sytuacji bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu jest zagrożone.

W piśmie z początku stycznia zastępca burmistrza Pszczyny, Barbara Sopot-Zembok poinformowała, że do końca marca przygotowany zostanie projekt zmiany organizacji ruchu na ulicy Powstańców Śląskich w Piasku i będzie on uwzględniał potrzeby uspokojenia ruchu na tej drodze. Urząd Miejski wystąpił również do Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie o podjęcie działań w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu w tym miejscu.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.