Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 grudnia 2018
  • wyświetleń: 3263

[ZDJĘCIA] Zakończył się remont ul. Głównej w Goczałkowicach-Zdroju

Zakończył się remont ul. Głównej w Goczałkowicach-Zdroju. Była to jedna z największych tegorocznych inwestycji drogowych powiatu pszczyńskiego.

Zakończył się remont ul. Głównej w Goczałkowicach-Zdroju - 12.2018 · fot. Powiat


Droga została wyremontowana na 1,5-kolimetrowym odcinku od skrzyżowania z ul. św. Anny do DK-1. Na całym odcinku wymieniona została nawierzchnia jezdni, na ponad 800 m wymieniono konstrukcję jezdni, wyremontowany został także chodnik na długości ponad 800 m i wjazdy do posesji.

- Inwestycja była możliwa dzięki pozyskanemu dofinansowaniu na usuwanie skutków powodzi - powiat pozyskał aż 80% wartości inwestycji. Wsparła nas również gmina Goczałkowice-Zdrój, która przekazała środki na to zadanie - mówi starosta Barbara Bandoła.

Inwestycja kosztowała niemal 2,8 mln zł. Dofinansowanie z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych wyniosło 2,2 mln zł. Powiat pszczyński przeznaczył na inwestycję ponad 266 tys. zł, natomiast gmina Goczałkowice - 300 tys. zł.

Tylko w 2018 roku powiat pszczyński wyremontował 12,5 km dróg oraz wyremontował lub wybudował 6,7 km chodników. Prace na drogach powiatowych w 2018 r. pochłonęły 21 mln zł, z czego 6 mln pochodziło z budżetu powiatu, a reszta ze środków zewnętrznych.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.