pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 grudnia 2018
  • wyświetleń: 5758

Przebudowa boisk sportowych w Kobiórze za blisko 1,5 mln złotych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kobiórze" podaj

Wszystko wskazuje na to, że w kolejnym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej w Kobiórze będą mogli już korzystać z przebudowanych obiektów sportowych.

Jesienią gmina podpisała z Ministerstwem Sportu i Turystyki umowę na dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu "Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej" inwestycji obejmującej przebudowę boiska piłkarskiego, boiska wielofunkcyjnego i boiska do siatkówki przy Szkole Podstawowej w Kobiórze.

- Celem projektu jest poprawa stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej poprzez przebudowę istniejącego boiska o twardej nawierzchni asfaltowo-betonowej na wielofunkcyjne boisko o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 41x21m przeznaczone do piłki ręcznej oraz do siatkówki, wyposażone w piłokochwyty - informuje gmina Kobiór.

To nie koniec planów. W ramach inwestycji istniejące boisko do piłki nożnej, o bardzo zdegradowanej powierzchni trawiastej, zyska nawierzchnię z trawy syntetycznej z polem gry o wymiarach 55x25m. Wyposażone zostanie ono w urządzenia i sprzęt sportowy oraz piłkochwyty.

Istniejąca bieżnia lekkoatletyczna oraz rozbieg skoczni w dal, o nawierzchni żużlowej, zostaną przebudowane na bezpieczne o nawierzchni syntetycznej, nieprzepuszczalnej dla wody. Powstaną ciągi komunikacyjne, umożliwiające swobodne poruszanie się po całym obiekcie również osobom o różnych stopniach niepełnosprawności. Obiekt zostanie wyposażony w elementy malej architektury (ławki i kosze na śmieci) oraz nowe ogrodzenie. Planuje się również rozbudowę i modernizację oświetlenia boisk oraz placu wejściowego do szkoły, umożliwiającą swobodne korzystanie z obiektu po zmroku.

Wstępnie wartość projektu szacuje się na kwotę około 1.405.500 zł, z czego dofinansowanie z MSiT wyniesie 412.900 zł. Przedsięwzięcie musi zostać zrealizowane i uzyskać pozwolenie na użytkowanie do dnia 31 października 2019 roku.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kobiórze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kobiórze" podaj