Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 grudnia 2018
  • 19 grudnia 2018
  • wyświetleń: 7228

Karty z kalendarza adwentowego z udziałem uczniów z Pszczyny

"Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości" to płyta z utworami świątecznymi, zrealizowana wspólnie przez p. Czesława Mozila i dzieci ze szkół muzycznych z całej Polski."Kiedyś To Były Święta" to 24 piosenki - jedna na każdy dzień adwentu (od 1 do 24 grudnia). Muzykującym dzieciom wokalnie towarzyszą m.in. Kuba "Quebonafide" Grabowski, Czesław Mozil, czy Zuza Jabłońska.

Dwie piosenki zostały nagrane z udziałem uczniów Ogniska Muzycznego w Pszczynie. 9 grudnia swoją premierę miał utwór "Każdy ma swoje Święta" - nagrany przez zespół gitarowy Ogniska (teledysk zrealizowano w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie), a 13 grudnia można było po raz pierwszy posłuchać piosenki "Wesoły Świąd" z udziałem zespołu fletowego Ogniska (wideoklip nagrano w Domu Kulejących Aniołów w Piasku).Premiera kolejnych piosenek codziennie na kanale YouTube "Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości" oraz o godz. 7.40 w Programie 3 Polskiego Radia.

Płyta do kupienia w PCKulu.

Kalendarz adwentowy Czesława Mozila z udziałem ucz
Kalendarz adwentowy Czesława Mozila z udziałem uczniów z Pszczyny · fot. UM Pszczyna


Projekt jest społeczną akcją edukacyjno - kulturową mającą na celu zachęcenie dzieci do nauki śpiewu i gry na instrumentach, popularyzowanie edukacji muzycznej oraz stanowiącą symboliczny wyraz uznania dla nauczycieli muzyki oraz rodziców wspierających dzieci w realizacji muzycznych pasji.

Muzyczny Kalendarz Adwentowy realizowany jest charytatywnie na rzecz Domu "Kulejących Aniołów" przy współpracy Ogniska Muzycznego w Pszczynie, Muzeum Zamkowego w Pszczynie oraz Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.