pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 5 grudnia 2018
  • 9 grudnia 2018
  • wyświetleń: 10602

Unieważniono trzeci przetarg na budowę osiedla Luizy w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Osiedle Luizy / Zielone" podaj

Kolejny z przetargów na budowę osiedla Luizy w Pszczynie nie przyniósł rozstrzygnięcia. Oferty od potencjalnego wykonawcy okazały się zbyt wysokie. PTBS zapowiedział zwrot wpłaconych już kwot partycypacji, ale równocześnie zapowiada, że będzie czynił starania, by rozpocząć inwestycję w przyszłości.

Reklama

Osiedle Luizy, PTBS
Unieważniono trzeci przetarg na budowę osiedla Luizy w Pszczynie. · fot. PTBS Pszczyna


W trzecim przetargu na budowę osiedla ofertę złożyła tylko spółka PB Dombud S.A. Katowice. Wykonanie inwestycji wyliczyła na kwotę 66.790.000 złotych (odpowiednio dla dwóch wydzielonych zadań po 6637,62 zł i 6380,29 zł za metr kw.). Podana kwota jest jeszcze wyższa niż oferty z dwóch poprzednich przetargów.

- Nie kryjemy, że zaistniała sytuacja bardzo nas martwi. Tym bardziej, że nawet biorąc pod uwagę problemy występujące obecnie na rynku usług budowlanych pociągające za sobą drastyczny wzrost cen, trudno uznać złożone nam oferty za rynkowe - informuje zarząd spółki i powołuje się na wyniki rozstrzygniętych w ostatnim czasie przetargów przez TBS-y w Katowicach (data 19.09.2018r. - koszt budowy 3930,0 zł/m2) i Wrocławiu (data 11.09.2018r. - koszt budowy 4401,57zł/ m2).

W związku z tak wysoką ofertą zarząd PTBS unieważnił ostatni z przetargów i podjął decyzję o zwrocie wpłaconych kwot partycypacji wszystkim osobom, które zdecydują się na rozwiązanie umowy partycypacji. Nie oznacza to jednak, że spółka zaprzestanie starań o rozpoczęcie realizacji osiedla.

- Bierzemy pod uwagę m.in. zmianę technologii wykonania robót budowlanych, negocjacyjny tryb wyłonienia wykonawcy, podział inwestycji na mniejsze zadania. Każde z tych zagadnień jest obecnie przedmiotem dogłębnych analiz - zapowiada PTBS.

Przypomnijmy, że osiedle Luizy było jedną z największych inwestycji planowanych na terenie gminy Pszczyna. Budynki miały powstać u zbiegu ulic Cieszyńskiej i Sznelowiec, w pobliżu zabytkowego parku, pól golfowych oraz Pokazowej Zagrody Żubrów. Przedsięwzięcie zakładało budowę sześciu budynków. Docelowo miały to być obiekty o pięciu kondygnacjach nadziemnych oraz z piwnicami. Na osiedlu oddanych miało być łącznie 195 lokali mieszkalnych, głównie dwu- i trzypokojowych. Według założeń Pszczyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego mieszkania miały stanowić alternatywę dla ofert lokalnych deweloperów.

Oskar Piecuch / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Osiedle Luizy / Zielone

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Osiedle Luizy / Zielone" podaj