Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 listopada 2018
  • wyświetleń: 3504

Ukraińscy wodociągowcy z wizytą w Goczałkowicach

Największy w Polsce Zakład Uzdatniania Wody w Goczałkowicach zwiedziła 21 listopada delegacja 35 przedstawicieli ukraińskich przedsiębiorstw wodociągowych zainteresowanych zastosowanymi w Polsce rozwiązaniami technicznymi i organizacyjnymi w gospodarce wodno-ściekowej.

Ukraińscy wodociągowcy z wizytą w Goczałkowicach - 11.2018 · fot. Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.


Nieprzypadkowo goście zza wschodniej granicy przyjechali do Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów SA. To efekt nawiązanych wcześniej kontaktów i rozmów z szefami ukraińskich wodociągów, zwłaszcza przedsiębiorstwa "Woda Donbasu", które dostarcza wodę do picia dla 3,5 miliona mieszkańców, czyli spełnia podobną w regionie jak GPW. Spotkanie z kierownictwem ukraińskich wodociągów służyło przede wszystkim rozpoczęciu współpracy w zakresie transferu wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk w gospodarce wodno-ściekowej.

W goczałkowickim zakładzie zaprezentowano gościom technologię oczyszczania wody z wykorzystaniem węgla aktywnego m.in. pochodzącego m.in. z łupin orzecha kokosowego oraz urządzenia specjalistyczne i metodologię pracy terenowego laboratorium badania wody. Kierownik ZUW w Goczałkowicach Michał Nowak zwrócił uwagę na wyjątkowo dobrą jakość i pewność dostarczanej wody, która pochodzi z górskiej rzeki, a do zakładu oczyszczania płynie z Beskidów grawitacyjnie, bez zużycia energii elektrycznej, wykorzystując jedynie różnice poziomu terenu.

Ukraińskich wodociągowców interesowały także zagadnienia związane z naszym modelem organizacji dystrybucji wody, ustalania cen oraz dostosowania standardów europejskich do możliwości zakładów oczyszczania wody.

Ze studyjną wizytą Ukraińcy przebywali również w Regionalnym Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach oraz w wodociągowych przedsiębiorstwach w Krakowie i Tarnowie.

new / pless.pl, źródło: Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.