Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 listopada 2018
  • 26 listopada 2018
  • wyświetleń: 10913

Na DK-1 utworzono punkt, gdzie policjanci będą sprawdzać prędkość

Na goczałkowickim odcinku drogi krajowej nr 1 utworzono punkt, w którym jest możliwość postoju radiowozów i służb drogowych. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na tym odcinku "jedynki" poprzez kontrole prędkości.

DK1, Goczałkowice, kontrola
Na DK 1 utworzono punkt, w którym jest możliwość postoju radiowozów i służb drogowych. · fot. KPP Pszczyna


- Goczałkowicki odcinek DK-1 jest dobrze znany przejeżdżającym tamtędy każdego dnia kierowcom. Wiedzą, że niezależnie w którym kierunku zmierzają, muszą zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Dlaczego? Za sprawą znajdujących się tam przejść dla pieszych i łuku drogi. A teraz dodatkowo, dwóch punktów, w których policjanci będą kontrolowali prędkość przejeżdżających tamtędy samochodów - tłumaczą policjanci.

Jak dodają, w dobie wszechobecnych ekranów, policjanci drogówki nie mają ułatwionego zadania. Realizując swoje czynności, muszą bowiem zapewnić bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i kontrolowanym kierowcom, a także pozostałym uczestnikom ruchu.

- Dlatego też w Goczałkowicach Zdroju, w miejscach, gdzie na "jedynce" zwykły zatrzymywać się autobusy, stworzono również możliwość postoju radiowozów i służb drogowych. Jest to o tyle istotne, że wyznaczono je w miejscach, gdzie widoczność w obydwu kierunkach trasy można ocenić jako dobrą, a przestrzeń do zatrzymywania samochodów jako wystarczającą - argumentują.

Funkcjonariusze mają nadzieję, że teraz zachowanie kierowców na tym odcinku trasy będzie bez zarzutu, a ustawiony przy jezdni radiowóz będzie jedynie przypominał im o potrzebie spuszczeniu nogi z gazu.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.