Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 listopada 2018
  • wyświetleń: 6291

Kierowca Passata był pijany, wjechał do przydrożnego rowu

"Wężykowata" jazda 57-letniego kierowcy zwróciła uwagę innego użytkownika drogi, który poinformował o zdarzeniu pszczyńskich policjantów. Czujny kierowca jechał za podejrzanie wirującym Volkswagenem aż do Goczałkowic-Zdroju. Tam nieodpowiedzialny kierowca zjechał z drogi... wprost do przydrożnego rowu. Po przekazaniu go mundurowym okazało się, że miał prawie 1,4 promila alkoholu w swoim organizmie.

Zdarzenie odnotowano w środę tuż po 8.00. Policjanci pszczyńskiej drogówki zostali skierowani do Goczałkowic Zdroju, gdzie miał na nich czekać przy drodze mężczyzna, który ujął nietrzeźwego kierowcę.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca Passata jechał całą szerokością drogi. Mając problemy z utrzymaniem jednostajnego toru jazdy ostatecznie zakończył swoją podróż na łuku drogi. Nie zapanował nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Próbował kontynuować swoją jazdę, lecz zgłaszający to uniemożliwił. Zabrał jego kluczyki od auta, poinformował o wszystkim dyżurnego policji i przypilnował do przyjazdu patrolu drogówki.

- Okazało się, że problemy niesfornego kierowcy były spowodowane jego niedopuszczalnym stanem świadomości. Policyjne urządzenie wskazało w jego przypadku 0,65 mg/l, co w przeliczeniu daje prawie 1,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz o losie 57- latka będzie decydował sąd i prokurator - informuje policja.

Osobie, która powiadomiła pszczyńskich policjantów o swoich podejrzeniach, mundurowi dziękują za czujność. Dzięki przekazanej informacji stróże prawa mogli szybko podjąć interwencję i prawdopodobnie zapobiegli drogowej tragedii. - To przykład prawidłowego działania w myśl kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz", której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie braku akceptacji na zachowania negatywne, przestępcze i uciążliwe - komentują sytuację.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.