Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 24 listopada 2018
  • 26 listopada 2018
  • wyświetleń: 6868

Trwa modernizacja Koszar Ułańskich w Pszczynie

Zakończył się pierwszy etap przebudowy Koszar Ułańskich w ramach programu "Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Koszary Ułańskie
Trwa modernizacja Koszar Ułańskich w Pszczynie. · fot. UM Pszczyna


Dotychczas 30 obiektów znajdujących się w lewym segmencie i nawie głównej zostało wyposażonych w systemy grzewcze zasilane odnawialnymi źródłami energii. Inwestycja ta podniesie standard infrastruktury oraz warunki pracy.

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na drugi etap prac, który zakłada powstanie 25 niezależnych pawilonów mobilnych oraz utworzenie 35 miejsc postojowych.

Gmina Pszczyna pozyskała pół miniona złotych ze środków unijnych, a dokładnie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W marcu burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol podpisał w Urzędzie Marszałkowskim umowę o przyznanie dotacji. - To kolejny przykład, że na wielu płaszczyznach gmina sięga po środki unijne. Chcemy zwiększyć atrakcyjność oferty rolników, którzy zajmują się produkcją towarów rolno-spożywczych na terenie gminy Pszczyna - komentował w marcu burmistrz Dariusz Skrobol.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.