Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 listopada 2018
  • wyświetleń: 3247

W Studzionce powstaną nowe sale przedszkolne

We wtorek 20 listopada została podpisana umowa na dostosowanie części Szkoły Podstawowej nr 12 w Studzionce na przedszkole. Za realizację inwestycji będzie odpowiadać Przedsiębiorstwo Budowlane EKOBUD z Goczałkowic-Zdroju.

W założeniach projektowych ma powstać ostatecznie 6 sal zabaw dla dzieci z pełnym zapleczem sanitarnym. W piwnicy szkoły ma zostać przebudowana stołówka i dostosowana kuchnia oraz przeniesiony pokój nauczyciela, a także gabinet logopedy.

Na parterze powstaną 3 sale zabaw z toaletami przystosowanymi do dzieci w wieku przedszkolnym. Zostanie również przeniesiony gabinet dyrektora oraz sekretariat. Powstanie dodatkowa toaleta dla osób niepełnosprawnych i gości. Na piętrze powstaną kolejne 3 sale zabaw wraz z salą wielofunkcyjną. Dostosowane do wymogów zostaną klatki schodowe, ciągi wentylacyjne oraz drzwi wejściowe do budynku. Zamontowana zostanie również platforma przyschodowa dla osób niepełnosprawnych oraz dźwig towarowy. Na terenie otaczającym szkołę wybudowany zostanie nowy plac zabaw.

- Jest to kolejna inwestycja realizująca plan zwiększenia ilości miejsc w przedszkolach na terenie naszej gminy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zakończą się w czerwcu 2019 roku - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Dostosowanie szkoły na potrzeby przedszkola będzie kosztowało Gminę Pszczyna blisko 1,5mln zł.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.