Wiadomości

  • 16 listopada 2018
  • wyświetleń: 2304

Dynamiczny rozwój firmy z Pszczyny w produkcji kontraktowej elektroniki

Materiał partnera:

Zamel liderem montażu elektronicznego na zlecenie. Od kilku lat zauważamy w Polsce ogromny rozwój firm elektronicznych, które korzystają w produkcji z montażu kontraktowego. Dzięki tej technologii ich oferta staje się coraz bardziej konkurencyjna nie tylko w Polsce, ale również na świecie.

silnet


Największym liderem w branży montażu elektronicznego na zlecenie jest firma Zamel. To do niej przede wszystkim zgłaszają się przedsiębiorstwa, które są zainteresowane zleceniem takiego montażu.

W XXI wieku wytwarzanie urządzeń elektronicznych opiera się na tworzeniu elementów o jak najmniejszych rozmiarach, które muszą się zmieścić w coraz mniejszych urządzeniach. Dodatkowo urządzenia elektroniczne są coraz mocniej naszpikowane elektroniką, więc gdybyśmy chcieli przynajmniej nie powiększać ich rozmiarów to już w tym momencie powinniśmy zainteresować się montażem elementów miniaturowych.

zamel


Technologia montażu powierzchniowego SMTMontaż powierzchniowy SMT jest głównym elementem montażu kontraktowego. Polega on na montowaniu elementów elektronicznych na płytce posiadającej nadrukowany obwód. Elementy można instalować nawet po dwóch stronach płytki. Elementy, które można zamontować w ten sposób mają niewielkie rozmiary, dlatego tak często wykorzystuje się tę technologię w przypadku produkcji nowoczesnych urządzeń elektronicznych, które z roku na rok są coraz bardziej zminiaturyzowane. Znaczącą zaletą montażu powierzchniowego jest pełna automatyzacja tego procesu, dzięki której można znacząco przyspieszyć pracę produkcji, a co za tym idzie przyjmować zlecenia na większe partie, co w efekcie przekłada się bezpośrednio na wzrost przychodu firmy. Dodatkowo montaż kontraktowy jest też jednym z najbardziej opłacalnych ekonomicznie montażu, bo pozwala na ograniczenie ogólnych kosztów produkcji.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w obszernym artykule poradnikowym pt. "Czym są technologie montażu powierzchniowego SMT?". Zachęcamy do zapoznania się z nim!

zamel


Montaż kontraktowy a dynamiczny rozwój polskich firm - zależnościKorzystanie z nowoczesnych systemów montażu kontraktowego to jeden z głównych czynników przekładających się na szybki rozwój polskich firm. Kolejnym czynnikiem jest wysoka wydajność pracy polskich pracowników oraz ich stosunkowo niskie wynagrodzenie w porównaniu z pracownikami z innych krajów Europy. Obydwa elementy wpływają na to, że polskie firmy mogą zaoferować nie tylko konkurencyjne ceny, ale również szybką realizację nawet bardzo dużych zleceń. Znaczenie ma także to, że w Polsce pracuje wielu doświadczonych i doskonale wykształconych inżynierów, którzy mogą nadzorować przebieg całej produkcji, a także zaproponować nowe rozwiązania. Nie bez znaczenia jest także lokalizacja geograficzna naszego kraju, która zmniejsza koszty transportu i znacząco skraca czas dostarczenia produktu do odbiorcy. Dzięki temu coraz więcej zagranicznych firm decyduje się zlecić montaż kontraktowy polskim przedsiębiorstwom.