pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 listopada 2018
  • 16 listopada 2018
  • wyświetleń: 6376

List mieszkańca Piasku: z pasów wprost na zaparkowane samochody

W Piasku na wysokości kościoła samochody parkują tak, że ciężko skorzystać ze znajdującego się tutaj przejścia. Osoby chcące przedostać się na drugą stronę jezdni zmuszone są do slalomu pomiędzy pojazdami. Na problem ten uwagę zwrócił jeden z naszych czytelników.

Przejście dla pieszych w Piasku
Z pasów wprost na zaparkowane samochody · fot. Piaskowianin.


Na ulicy Dworcowej w Piasku na wysokości kościoła wymalowane są pasy dla pieszych. O ile jednak po jednej ze stron znajduje się chodnik, po drugiej są... miejsca postojowe na samochody. Jeden z mieszkańców sołectwa zaapelował do naszego portalu o nagłośnienie problemu, ale przede wszystkim do kierowców, o to, by pozostawiać samochody tam, gdzie nie będą one zagrażać bezpieczeństwu.

Zdjęcia, które dołączył, wykonano wieczorem, przed godziną 18.00. Jak dodał ich autor, to czas, gdy nieopodal wciąż trwają zajęcia dla dzieci, a następnie nierzadko najmłodsi wracają do domów, również korzystając z tego przejścia.

Przejście dla pieszych w Piasku
Z pasów wprost na zaparkowane samochody · fot. Piaskowianin.


Niestety - jak dowiadujemy się od innych uczestników ruchu - taka sytuacja jest nagminna. Problem dotyczy nie tylko samego przejścia dla pieszych, choć tego punktu szczególnie.

Kłopotem dla innych kierowców jest także pozostawianie samochodów na jezdni, zwłaszcza na czas trwania nabożeństw. Zwracają oni uwagę, że zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się spory parking, gdzie bardzo często w tym samym czasie znaleźć można wolne miejsca.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.