Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 listopada 2018
  • wyświetleń: 2676

Trwa program wymiany kotłów w Goczałkowicach-Zdroju

W gminie Goczałkowice-Zdrój trwa wymiana kotłów. Dotychczas z możliwości dofinansowania takiej inwestycji skorzystało 31 mieszkańców.

- W październiku rada nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wyraziła zgodę na udzielenie gminie Goczałkowice-Zdrój dofinansowania na realizację "Programu ograniczania niskiej emisji na terenie gminy Goczałkowice-Zdrój - etap I". Dofinansowanie wyniesie 230.000 zł w formie dotacji oraz 1.343.900 zł w formie pożyczki, oprocentowanej w wysokości 0,95 stopy redyskonta weksli, lecz nie mniej niż 3% w stosunku rocznym - opisuje program Maria Ożarowska, sekretarz gminy. Dodaje, że spłata pożyczki nastąpi w okresie 10 lat, począwszy od 2020 roku.

Dofinansowanie obejmuje wymianę kotłów, docieplenie budynków oraz wymianę okien. Na dzień 6 listopada gmina podpisała 31 umów dofinansowania z mieszkańcami, na kwotę 270.843 zł. Wykonanie robót i rozliczenie finansowe w ramach tych umów nastąpi najpóźniej do końca grudnia tego roku.

- Zgodnie z decyzją WFOŚiGW, w pierwszym etapie będzie realizowanych 180 inwestycji z udziałem środków Programu, w tym 30 inwestycji obejmujących docieplenie oraz 20 inwestycji obejmujących wymianę okien. Pozostałe inwestycje dotyczą wymiany kotłów. Zakończenie realizacji I etapu zaplanowano na dzień 31.08.2019r. - informuje sekretarz gminy.

Operator Programu działający w imieniu gminy, czyli firma Ekoscan Innowacje i Rozwój Sp. z o.o. aktualnie weryfikuje kosztorysy kolejnych inwestorów.

Punkt obsługi klienta Programu jest czynny w każdy wtorek w godzinach 9.00-16.30 w budynku Urzędu Gminy (pok. nr 3).

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.