pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 9 listopada 2018
  • 28 listopada 2018
  • wyświetleń: 2862

PTTK Ziemi Pszczyńskiej na wycieczce w Beskidzie Śląsko-Morawskim

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PTTK Pszczyna" podaj

Klub Turystyki Aktywnej przy Oddziale PTTK Ziemi Pszczyńskiej 25 listopada zorganizował wycieczkę górską w Beskid Śląsko-Morawski.

Beskid Śląsko Morawski 25.11.2018


Uczestnicy przeszli trasę: Kosarzyska - Ostry 1044 m n.p.m. (schronisko na Ostrym) - Kałużny Wierch 993 m n.p.m. - Slawicz (schronisko turystyczne) - Lacznow - Górna Łomna. Tym razem była to trasa adekwatna do pory roku tzn. nie długa. Na trasie znajdowały się dwa schroniska górskie, które w razie złej pogody mogły ułatwić wędrówkę, okazało się jednak szczęśliwie, iż trafiliśmy na świetną pogodę. Mieliśmy również możliwość podziwiać malownicze mgły, które zasnuły doliny górskie, gdyż miała miejsce inwersja temperatur.

Realizując zaplanowaną trasę przeszliśmy z Kosarzysk na Przełęcz pod Kikulą (Ostry Szalas), następnie do Chaty Turystycznej pod Ostrym leżącej na wys. 930 m n.p.m. Na pokryty starym bukowym lasem szczyt Ostrego nie prowadzi żaden szlak turystyczny, gdyż znajduje się tam Rezerwat Przyrody o nazwie Cernavina. Z polany, na której umiejscowione jest schronisko, mieliśmy doskonałą widoczność, łącznie z widokiem na Tatry. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się w kierunku szczytu Kałużny (994 m n.p.m.), który jest zwornikiem ramienia Ostrego i leży w głównym paśmie Ropicy. Po łatwej wędrówce w otoczeniu wspaniałych Beskidzkich lasów dotarliśmy do Chaty Slavicz jednego z najstarszych schronisk w Beskidzie Śląsko Morawskim, które obecnie nosi imię Jana Kolara. Sprzed schroniska otwierał się interesujący widok w kierunku wschodnim na Pasmo Czantori i Stożka oraz Pasmo Połomów. Wędrując w dalszym ciągu Beskidzkimi lasami i polanami dotarliśmy do Górnej Łomnej, gdzie zakończyliśmy wycieczkę.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków górskich wędrówek na organizowane jeszcze w tym roku wyjazdy: 9 grudnia na mikołajkowe spotkanie w Beskidzie Śląskim i na ostatni wyjazd tuż przed sylwestrem, czyli 29 grudnia 2018 roku!

Więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.pttk-pszczyna.slask.pl/

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PTTK Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PTTK Pszczyna" podaj