pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 9 listopada 2018
  • wyświetleń: 4902

[ZDJĘCIA] Uroczystości przy Pomniku Wdzięczności w Studzionce

W piątek o godzinie 13.30 przy Pomniku Wdzięczności w Studzionce zorganizowane zostały obchody z okazji 100-lecia Niepodległości i 50-lecia ufundowania obelisku przez mieszkańców.

Reklama

Uroczystości z okazji 100-lecia Niepodległości w Studzionce - 09.11.2018 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


W piątkowych uroczystościach udział wzięli: starosta Paweł Sadza, burmistrz Dariusz Skrobol, sołtys Ireneusz Gruszka, a także radni Łukasz Tetla i Waldemar Lipus. W obchodach uczestniczyli również uczniowie szkoły podstawowej i przedszkolaki ze Studzionki.

Uroczystości rozpoczęły się od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie przed pomnikiem złożone zostały kwiaty oraz znicze. Przemówienie w imieniu samorządowców wygłosił Paweł Sadza, który przypomniał słowa Tadeusza Mazowieckiego - "Można się różnić, można się spierać. Ale nie wolno się nienawidzić". Obchody zakończyła salwa honorowa Bractwa Kurkowego.

Warto odnotować, że w tym roku Pomnik Wdzięczności został odnowiony, a cały teren wokół zrewitalizowany w czynie społecznym.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.