pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 9 listopada 2018
  • wyświetleń: 5607

Gmina zakupiła tablice do kolejnych szkół podstawowych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Studzienicach" podaj

W 2018 roku ostatnich pięć szkół podstawowych w gminie Pszczyna pozyskało dotację na zakup pomocy dydaktycznych w ramach rządowego programu "Aktywna tablica" tj. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie, Szkoła Podstawowa nr 16 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzienicach, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie oraz Szkoła Podstawowa nr 15 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jankowicach.

tablica interaktywma, szkoła
Gmina zakupiła tablice do kolejnych szkół podstawowych · fot. UM Pszczyna


Placówki te zostały wyposażone w tablice interaktywne, projektory, głośniki oraz interaktywne monitory dotykowe. Dostawcy sprzętu i oprogramowania są zobowiązani do montażu i konfiguracji urządzeń w szkołach oraz do zapewnienia technicznych szkoleń nauczycieli w zakresie funkcji
i obsługi zakupionego sprzętu.

Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i w 20 proc. ze środków własnych gmin. Gmina Pszczyna w 2018 roku otrzymała z budżetu państwa na realizację programu 70.000 zł a dołożyła własnego budżetu 17.500 zł .

W 2017 roku 13 szkół podstawowych w gminie Pszczyna w ramach tego samego programu pozyskało dotację na zakup pomocy dydaktycznych. Otrzymana na realizację programu w 2017 kwota wynosiła 181.869 zł z budżetu państwa oraz 45.467 zł z budżetu własnego gminy. Tym samy wszystkie 18 szkół podstawowych w gminie zostało doposażonych w pomoce dydaktyczne dofinansowane w 80% w ramach programu Aktywna tablica.

new / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa w Studzienicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Studzienicach" podaj