pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 października 2005
  • wyświetleń: 3030

Żubry coraz bliżej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

Żubry coraz bliżej
fot. Tomasz Kuliga


Pszczyna słynie z żubrów, ale tak naprawdę mało kto je widział. Wkrótce to się to zmieni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w przyszłym roku w Jankowicach powstanie zagroda hodowlana dla żubrów. Nadleśniczy Kobióra Piotr Tetla obawiał się, że ani samorządowcy, ani żadna z instytucji nie wspomoże finansowo budowy zagrody. Tymczasem, pozytywnie wniosek o dofinansowanie złożony przez Nadleśnictwo, rozpatrzył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach. Oznacza to, że mieszkańcy i turyści będą mogli zobaczyć zwierzę, które jest symbolem Pszczyny, w całej okazałości.

Budowa zagrody hodowlanej to pierwszy etap tworzenia przez Nadleśnictwo, Ośrodka Edukacji Ekologicznej w rezerwacie przyrody "Żubrowisko" w Jankowicach. Inny projekt forsują władze Pszczyny - chcą stworzyć "zagrodę pokazową żubrów w zabytkowym parku pszczyńskim". Jej powstanie jest uzależnione od tego, czy Pszczyna zdobędzie unijne fundusze na budowę tej atrakcji turystycznej.

Iza / Mega FM

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj