Reklama

Wiadomości

  • 6 listopada 2018
  • 18 listopada 2018
  • wyświetleń: 17361

[ZDJĘCIA] Prace na ul. Słonecznej, Dobrawy i rondzie nabrały tempa

Z początkiem listopada na ulicy Słonecznej i rondzie położono ostatnią warstwę asfaltu. Obecnie trwają tam prace wykończeniowe i porządkowe. Tempa nabrały działania związane z przebudową odcinka ul. Dobrawy. Na realizację zadania ratusz przeznaczy ponad 7 mln zł.

Prace na ul. Słonecznej, Dobrawy i rondzie nabrały
Prace na ul. Słonecznej, Dobrawy i rondzie nabrały tempa - 11.2018 · fot. UM Pszczyna


- Firma, która realizuje przebudowę drogi zapowiedziała, że jeżeli pogoda nie załamie się, z końcem listopada zakończy wszystkie zaplanowane prace. Cieszę się, że prace dobiegają końca. Każdy remont i przebudowa oznacza utrudnienia dla mieszkańców. Dzięki tej inwestycji znacznie poprawimy bezpieczeństwo i komfort. Za kilkanaście dni utrudnień już nie będzie, a mieszkańcy będą poruszać się po nowych drogach - mówi Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny.

Na ul. Słonecznej wykonano nową konstrukcję dwóch jezdni o szerokości 5,5 m każda, na którą składa się pas ruchu o szerokości 3 m oraz pas postojowy o szerokości 2,5 m. Wzdłuż ulicy zaprojektowano chodnik o szerokości 1,5 m odsunięty od jezdni i rozdzielony pasem zieleni o szerokości 2 m. Po drugiej stronie ścieżkę rowerową o szerokości 2 m odsuniętą od jezdni o 0,75 m oraz chodnik o szerokości 1,5 m.

Loading...


Natomiast na ul. Dobrawy zaprojektowano jezdnię o szerokości 7 m, po lewej stronie drogi zlokalizowano stanowiska postojowe dla samochodów osobowych oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m, odsunięty od stanowisk postojowych pasem zieleni o szerokości od 1 m do 3,75 m, przechodzący następnie w chodnik o szerokości 2 m.

Odcinek trzeci objął część drogi przebiegającej od ul. Dobrawy do drogi wojewódzkiej nr 933. Długość drogi wynosi 0,1 km Zaprojektowano jezdnię o szerokości 7 m z obustronnymi poboczami o szerokości 0,8 m, ulepszonymi kostką betonową.

Ostatnia warstwa asfaltu na ul. Słonecznej i rondzie - 7.11.2018 · fot. UM Pszczyna


Jeżeli pogoda pozwoli, roboty drogowe zakończone zostaną w listopadzie. Na realizację zadania ratusz przeznaczy ponad 7 mln zł.

Przebudowa ulicy Słonecznej i Dobrawy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa ulicy Słonecznej i Dobrawy" podaj

BM / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa ulicy Słonecznej i Dobrawy" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.