Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 listopada 2018
  • 5 listopada 2018
  • wyświetleń: 7216

[ZDJĘCIA] Urząd otrzymał urządzenie monitorujące jakość powietrza

Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz Ziemowit Podolski, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego, Polska Spółka Gazownictwa w Zabrzu podpisali porozumienie, na mocy którego spółka przekazała gminie urządzenie monitorujące jakość powietrza.

Urząd otrzymał urządzenie monitorujące jakość powietrza - 5.11.2018 · fot. pless.pl


Urządzenie pomiarowe wyposażone jest w stację meteo, która monitoruje temperaturę, wilgotności powietrza oraz siłę wiatru, ale przede wszystkim stężenia pyłów PM10 i PM2,5 w powietrzu. Wynik te są analizowane i prezentowane na wyświetlaczu. W poniedziałek w Urzędzie Miejskim w ramach akcji "Przyłącz się, liczy się każdy oddech" przeprowadzono także badania spirometryczne.

Akcja "Przyłącz się, liczy się każdy oddech" to kampania społeczna będąca częścią "Programu inwestycji w siec gazową Polski na lata 2018-2022", realizowana przez Polską Spółkę Gazownictwa z GK PGNiG. Jej celem jest uświadomienie nie tylko wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie i życie ludzkie, ale także przypomnienie, że w problem smogu rozpoczyna się w każdym gospodarstwie domowym. Eksperci zachęcają mieszkańców do korzystania z gazu ziemnego - najczystszego i najbardziej ekologicznego paliwa - który jest alternatywą dla starych pieców i kotłów węglowych.

Urząd otrzymał urządzenie monitorujące jakość powietrza - 5.11.2018
Urząd otrzymał urządzenie monitorujące jakość powietrza - 5.11.2018 · fot. pless.pl


W trakcie spotkania dyrektor Podolski poinformował, że Polska Spółka Gazownictwa będzie starała się aktywować na terenie Pszczyny 1800 nieczynnych przyłączy gazowych. Ich uruchomienie jest w zasadzie bezpłatne. W tym przypadku należy przekonać mieszkańców do tego, aby nieruchomość opalać gazem. Burmistrz Skrobol przedstawił działania gminy zmierzające do ograniczania niskiej emisji. Jednym z elementów jest program wymiany starych "kopciuchów". W ramach programu gmina dopłaca do wymiany niskosprawnych kotłów na nowoczesne gazowe.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.