pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 31 października 2018
  • wyświetleń: 3739

Przed II turą wyborów w Miedźnej nie będzie debaty kandydatów

Przed II turą wyborów samorządowych w gminie Miedźna redakcja portalu pless.pl zaprosiła kandydatów na wójta do udziału w debacie relacjonowanej "na żywo" przed kamerami. W związku z licznymi zapytaniami, informujemy, że do takiej debaty nie dojdzie, albowiem jeden z kandydatów poinformował, że nie ma możliwości udziału w nagraniu w dniu zaproponowanym przez redakcję.

W poniedziałek Bogdan Taranowski, obawiając się o bezstronność debat w innych mediach, zwrócił się do naszej redakcji z zapytaniem o możliwość poprowadzenia takiego spotkania z udziałem dwóch kandydatów na wójta gminy Miedźna.

Wywołani poprzez media społecznościowe zaproponowaliśmy kandydatom na wójta gminy udział w debacie, kontaktując się z zainteresowanymi najpierw telefonicznie, a następnie pocztą elektroniczną wysyłając zaproszenie i ramowy plan debaty. Program podzielony został na trzy bloki. Pierwszym były pytania od prowadzącego (takie same dla Jana Słoninki i Bogdana Taranowskiego), drugim - wzajemne pytania kandydatów, a w trzeciej części każdy z kandydatów miał mieć okazję, by przedstawić swoją kandydaturę.

Debata miała odbyć się w środę w redakcji portalu pless.pl, gdzie istnieją możliwości techniczne do przeprowadzenia transmisji w wysokiej jakości.

Udział w debacie w zaproponowanej godzinie i dniu potwierdził wyłącznie Bogdan Taranowski. Drugi z kandydatów, Jan Słoninka zadeklarował natomiast, że ze względu na "ściśle zaplanowany kalendarz własnej kampanii" nie może wziąć udziału w debacie w środę (portal pless.pl zaproponował kandydatowi trzy różne godziny rozpoczęcia spotkania), w zamian zasugerował piątek, "począwszy od godziny 17.00 aż do godzin późnowieczornych". Dodatkowo Jan Słoninka występ przed kamerami uzależnił od - nieznanych naszej redakcji - "warunków przekazanych panu Taranowskiemu".

Oskar Piecuch / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.