pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 października 2018
  • wyświetleń: 2560

Powiatowy Tydzień Kariery - 29 instytucji zrealizowało 170 inicjatyw

We wtorek, 30 października w pszczyńskim starostwie podsumowano Powiatowy Tydzień Kariery. W ramach wydarzenia odbyło się ponad 170 różnych inicjatyw, które zrealizowane zostały między 15 a 21 października.

Podsumowanie Powiatowego Tygodnia Kariery - 30.10.2018 · fot. Powiat


Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczne działanie inicjowane przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Wydarzenie w całym kraju odbywa się po raz dziesiąty, po raz szósty włączył się w nie powiat pszczyński w ramach Powiatowej Synergii Rozwoju Zawodowego. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło: "Bądź architektem swojego szczęścia".

W ciągu całego tygodnia szkoły podstawowe, przedszkola, szkoły zawodowe, licea, instytucje i organizacje zrealizowały łącznie 170 inicjatyw - warsztaty, wykłady, spotkania z doradcami zawodowymi, wycieczki do zakładów pracy, konkursy czy stworzenie filmu.

Podsumowanie Powiatowego Tygodnia Kariery - 30.10.2018
Podsumowanie Powiatowego Tygodnia Kariery - 30.10.2018 · fot. Powiat


Podsumowanie OTK odbyło się 30 października w pszczyńskim starostwie. - Obecna sytuacja rynku pracy i tryby muszą się wpisywać w oczekiwania ludzi młodych, a takie oczekiwania wymagają współpracy wielu instytucji - szkół, organizacji pozarządowych, urzędów, stowarzyszeń i wielu innych - podkreślała Bernadeta Sojka - Jany, dyrektor pszczyńskiego urzędu pracy. - Dziękuję za udział w OTK wszystkim instytucjom. Mam nadzieję, że to partnerstwo będzie dalej działało w takim kształcie, jak teraz i mam nadzieję, że efektem naszych wspólnych inicjatyw będą świetne wyszkolenie i przygotowanie do wejścia na obecny rynek pracy pracowników - podkreślała.

Podczas konferencji podsumowującej odbył się wykład dr Anny Nitkiewicz-Jankowskiej pt. "Kształtowanie wizerunku w mediach społecznościowych w odniesieniu do rynku pracy".BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.