pless.pl

Wiadomości

  • 30 października 2018
  • wyświetleń: 3113

Wypoczywaj w Bukowinie Tatrzańskiej

Artykuł sponsorowany:

Polacy mają swoje przyzwyczajenia urlopowe i pomimo tego że stale wzrasta ilość osób wyjeżdżających na wczasy zagraniczne, to na brak klientów w najpopularniejszych turystycznych miejscach Polski nikt narzekać nie może. Szczególnie gdy dopisuje pogoda. Rodacy są nieco podzieleni na tych, którzy wybierają góry, wypoczynek nad morzem czy jeziorami, ale większość z nich docenia uroki naszej przyrody oraz na przykład znaczącą poprawę infrastruktury i cały szereg atrakcji turystycznych, jakie modne miejsca są w stanie zaproponować. Co istotne, sezon w górach trwa cały rok i miłośników spacerów po szlakach zastępują narciarze i tak niezmiennie czas w Bukowinie Tatrzańskiej mija w gwarze rozmów, zapachu pysznych potraw z licznych restauracji czy też w szeregu różnych atrakcji.

Linkhouse


Co można robić w Bukowinie Tatrzańskiej?

Niezmiennie Bukowina Tatrzańska przyciąga fantastycznym klimatem oraz idealnymi warunkami do uprawiania turystyki. Szczególnie narciarze mogą tu znaleźć prawdziwy raj. Białe szaleństwo można uprawiać na doskonale przygotowanych kilometrach stoków narciarskich, wokół których jest zbudowana jest doskonała infrastruktura. Narciarze mogą korzystać z ponad 10 kolejek linowych i 30 wyciągów narciarskich. Dzięki takim rozwiązaniom zarówno amatorzy, jaki i doświadczeni miłośnicy białego szaleństwa znajdą dla siebie najlepsze miejsca. Poza tym Bukowina Tatrzańska kusi świetną kuchnią i szeregiem atrakcji dla młodszych i starszych, z których można korzystać, kiedy tylko chcemy. Dla miłośników pieszych wycieczek to doskonały punkt wypadowy do najbardziej znanych szlaków, ale też tych, które są mniej uczęszczane, a dzięki temu możemy w pełni cieszyć się spokojem oraz bliskością natury. Amatorzy zwiedzania i szukania architektonicznych perełek znajdą w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w okolicznych miejscowościach cały szereg zabytków, które świetnie dokumentują charakterystyczny góralski styl oraz tradycyjną zabudowę. Do największych atrakcji zaliczyć można Kościół Najświętszego Serca Jezusowego, Dom Ludowy, który jest jedną z największych w Polsce budowli drewnianych. Poza tym w Bukowinie Tatrzańskiej znajdują się pensjonaty z okresu międzywojennego, które stanowią ciekawe świadectwo barwnego życia ówczesnych ludzi. Warto zwrócić uwagę, że cała gmina jest doskonale skomunikowana z najważniejszymi miejscami w Tatrach i w związku z tym może być nawet doskonałym punktem wypadowym, by zwiedzić różne atrakcyjne miejsca.

Znajdź nocleg w Bukowinie Tatrzańskiej

Bukowinę Tatrzańską turyści odwiedzają przez cały rok, choć oczywiście zdarzają się okresy, kiedy gości jest zdecydowanie więcej. Jeśli planujesz w czasie wakacji lub ferii zarezerwować noclegi w Tatrach, warto odpowiednio wcześniej zapoznać się z ofertami licznych pensjonatów, hoteli oraz kwater prywatnych. Te kuszą różnym standardem oraz konkurencyjnymi cenami. Poza tym wiele miejsc gwarantuje również atrakcje dodatkowe takie jak na przykład basen, strefę SPA czy też pokoje zabaw dla dzieci. Ciekawe noclegi na Sylwestra w Bukowinie Tatrzańskiej pozwolą bawić się wyśmienicie w tę wyjątkową noc w niezwykłej atmosferze. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się w Tatrach spędzić cały okres świąteczno-noworoczny, korzystając z szeregu możliwości spożytkowania wolnego czasu zarówno na świeżym powietrzu, jak i na przykład na basenach termalnych.

Podhale w zasięgu ręki


Bukowina Tatrzańska i jej okolice to idealne miejsce na krótszy lub dłuższy urlop o każdej porze roku. Przede wszystkim przyciągają góry, długie i zróżnicowane szlaki oraz cały szereg atrakcji, jakie możemy znaleźć w każdej okolicznych miejscowościach po stronie polskiej i słowackiej. To również piękne widoki na tatrzańskie szczyty i atmosfera, która tworzą lokalni górale, tradycyjna kuchnia oraz szereg zabytków. Bukowina Tatrzańska położona jest ponad 1000 metrów nad poziomem morza, a dookoła rozciągają się rozległe łąki i pastwiska. To świetnie miejsce, by odpocząć na łonie natury podczas spacerów czy też wspinaczki. Dużą część tych terenów zajmuje Tatrzański Park Narodowy, a to doskonała okazja, by z bliska podziwiać bogactwo fauny i flory. Poza tym doskonała infrastruktura turystyczna sprawia, że Bukowina jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych ośrodków wypoczynkowych w Polsce. Wieś jest również doskonałym miejscem wypadowym do popularnych szlaków takich jak na przykład ten biegnący w stronę Morskiego Oka.

Niezmiennie mieszkańcy Bukowiny Tatrzańskiej dbają o turystów. Zarówno bogata oferta noclegowa, jak i gastronomiczna, konne zaprzęgi, organizowane imprezy kultywujące lokalny folklor to jest to, co przyciąga rzesze turystów przez cały rok. Poza tym ofertę wzbogacają znane baseny termalne, w których można się zrelaksować, popływać czy też skorzystać z całego szeregu innych atrakcji takich jak sauny, strefy SPA czy wellness oraz jacuzzi. Termy dają szansę na aktywny wypoczynek zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku, a liczne zjeżdżalnie umilą czas całym rodzinom. Oprócz tego do dyspozycji będziesz mieć strefę aerobiku oraz możesz poddać się działaniu leczniczych wód geotermalnych.