pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 października 2018
  • 1 listopada 2018
  • wyświetleń: 2256

Policyjna akcja "Znicz" - pamiętajmy o bezpieczeństwie!

Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. Rozpoczęto już przygotowania do akcji "Bezpieczny Weekend" - Znicz 2018 tak, aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich.

Najbliższe dni to czas, w którym wielu z nas odwiedzi groby swoich najbliższych. Zadbajmy o to, aby był to bezpieczny okres. W ramach akcji policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Szczególnie w pobliżu cmentarzy i dworców, gdzie ruch będzie bardzo duży.

- Pamiętajmy o podstawowych zasadach. Po pierwsze dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze i pamiętajmy o zachowaniu odstępu między samochodami. Przypominamy także o konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania i ostrzegamy, że nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych osób, które wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Kierowcom, którzy wybiorą się w dłuższą podróż, przypominamy, aby co pewien czas robili przerwę na odpoczynek i w miarę możliwości wyjechali wcześniej - zwracają uwagę policjanci.

Swój apel mundurowi kierują też do pieszych, odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. - Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Pamiętajmy, że zmierzch jesienią zapada wcześniej i nie zapominajmy o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poza obszarem zabudowanym. Zachęcamy do używania takich elementów również w mieście. Pamiętajmy, że po zmroku kierowca może dostrzec pieszego ubranego w np. ciemną kurtkę z odległości około 30 metrów, a z odblaskiem już przy 150 metrach. Ta pierwsza odległość to tyle, ile przejeżdża jadący z prawidłową prędkością samochód przez niewiele ponad sekundę. Jeśli natomiast pieszy ma na swojej odzieży ma elementy odblaskowe, kierowca może dostrzec go znacznie wcześniej. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo - bądźmy widoczni na drodze - apelują funkcjonariusze policji.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.