pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 30 października 2018
  • wyświetleń: 5246

Ukradł portfel wraz z kartą płatniczą i płacił nią za zakupy

Obciążenie cudzego konta nie uszło na sucho 31-latkowi, który trzykrotnie posłużył się skradzioną kartą bankomatową. Płacąc w ten sposób za swoje sprawunki dopuścił się przestępstwa kradzieży z włamaniem. Zarzuca się mu również wcześniejszą kradzież w autobusie. Jego łupem padł portfel, w którym znajdowały się dowód osobisty pokrzywdzonego i wymieniona karta płatnicza.

Do pierwszego zgłoszonego przez pokrzywdzonego przestępstwa doszło w autobusie. 18-latek wracał ze szkoły do domu. Pamiętał, że włożył portfel do bocznej kieszeni spodni. Zorientował się, że go nie ma, kiedy wysiadł na przystanku przy osiedlu w Pawłowicach. W pierwszej kolejności zastrzegł kartę bankomatową. Niestety było już za późno. Ktoś zdążył uszczuplić jego konto o prawie 150 zł. Kolejne występki na szkodę 18-latka dotyczyły więc bezprawnego posłużenia się w sklepach jego kartą.

Pawłowiccy policjanci znając adresy punktów handlowych i czas dokonania transakcji ustalili i zatrzymali wytypowanego mężczyznę. 31-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego usłyszał w sumie 4 zarzuty. O losie podejrzanego będzie teraz decydował sąd i prokurator. Przypominamy, że za kradzież w włamaniem kodeks karny przewiduje nawet do 10 lat więzienia.

BM / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.