pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 października 2018
  • wyświetleń: 4160

Ruszyła kampania informacyjna "Stop szarej strefie"

Szef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś skierował do przedsiębiorców list otwarty, który będzie rozsyłany przez urzędy skarbowe do podatników.

Akcja "Stop szarej strefie" ma rozwiązać problem niewłaściwych rozliczeń podatkowych. Przynosi to bowiem straty nie tylko państwu, ale także uczciwym przedsiębiorcom. Chodzi głównie o branżę gastronomiczną, budowlaną oraz motoryzacyjną. To one mają największy udział w szarej strefie w Polsce. Działania te są elementem procesu uszczelnienia systemu podatkowego. Poprzedzane są analizą ryzyka wystąpienia nieprawidłowości, tak aby kontrola kierowana była do podmiotów działających w szarej strefie, a uczciwi przedsiębiorcy mogli prowadzić działalność bez zakłóceń. Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi działania kontrolne w obszarze prawidłowości ewidencjonowania obrotów za pomocą kas fiskalnych, wydawania paragonów i wystawiania faktur.

KAS będzie też kontrolować podmioty, w przypadku których poziom deklarowanych obrotów jest nieadekwatny do rzeczywistych rozmiarów działalności. Wówczas szansą na uniknięcie kary jest dobrowolne złożenie korekty, gdy firma zostanie zawiadomiona o zamiarze przeprowadzenia kontroli bądź tuż po jej zakończeniu (jeszcze przed wszczęciem postępowania podatkowego).

W przypadku wątpliwości dotyczących prawidłowości rozliczeń podatkowych przedsiębiorcy mogą zwracać się do swoich urzędów skarbowych. Informacji o przepisach prawa podatkowego i wynikających z nich uprawnieniach i obowiązkach firm, udzielą również konsultanci Krajowej Informacji Skarbowej.

new / pless.pl, źródło: Urząd Skarbowy w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.