pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 października 2018
  • wyświetleń: 11672

[ZDJĘCIA] Powstaje ciąg pieszo-rowerowy łączący osiedla z dworcem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj

Widać pierwsze efekty prac związanych z budową ciągu pieszo-rowerowego, który połączy centrum przesiadkowe przy ulicy Sokoła z ulicą Grzebłowiec na osiedlu Kolonia Jasna w Pszczynie.

Prace związane z budową ciągu pieszo-rowerowego na os. Piastów i Kolonia Jasna w Pszczynie - 24.10.2018 · fot. BM / pless.pl


W 2016 roku powstała koncepcja systemu tras rowerowych w powiecie pszczyńskim. Projekt został opracowany przez firmę Neuteno Jacek Ziebura na zlecenie powiatu pszczyńskiego. Zgodnie z założeniem powstająca obecnie trasa ma połączyć cztery osiedla: Kolonię Jasną, os. Piastów, Siedlice oraz Śródmieście.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu "Budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Pszczynie wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą". To największa inwestycja w historii powiatu pszczyńskiego, który jako partner wiodący realizuje projekt w partnerstwie z gminą Pszczyna.

Prace związane z budową ciągu pieszo-rowerowego na os. Piastów i Kolonia Jasna w Pszczynie - 24.10.2018
Prace związane z budową ciągu pieszo-rowerowego na os. Piastów i Kolonia Jasna w Pszczynie - 24.10.2018 · fot. BM / pless.pl


Wartość zadania to ponad 43,6 mln zł, z czego unijna dotacja wynosi ponad 35,6 mln zł. Budowa centrum przesiadkowego realizowana będzie w latach 2018-2019, natomiast prace związane z budową tras rowerowych powinny zakończyć się w 2020 r.

Powstaje ciąg pieszo-rowerowy łączący osiedla z dw
Powstaje ciąg pieszo-rowerowy łączący osiedla z dworcem


Dzięki realizacji budowy centrum przesiadkowego okolice dworca kolejowego w Pszczynie zmienią się nie do poznania. Przy ul. Sokoła powstanie obiekt do obsługi podróżnych oraz wiata dla busów i autobusów. Mieszkańcy powiatu oraz turyści będą mogli przesiadać się tutaj pomiędzy różnymi środkami komunikacji - samochodami, rowerami, autobusami czy pociągami. Powstanie także system tras rowerowych o łącznej długości ponad 20 km oraz dwa mniejsze centra przesiadkowe w Wiśle Wielkiej oraz w Piasku.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Centrum przesiadkowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj