pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 25 października 2018
  • wyświetleń: 4251

Budynek przy ul. Różanej 25 w Woli nie zostanie sprzedany

W odpowiedzi na sugestie mieszkańców gmina Miedźna odwołała przetarg na sprzedaż budynku przy ul. Różanej 25 w Woli. Zdecydowano też, że w przyszłości decyzje dotyczące tego budynku będą zapadać po konsultacjach społecznych z mieszkańcami. Co ważne, znalazł się zainteresowany wynajmem - informuje Urząd Gminy.

Zmiany dotyczące budynku przy ul. Różanej w Woli
Gmina Miedźna odwołała przetarg na sprzedaż budynku przy ul. Różanej 25 w Woli · fot. Urząd Gminy Miedźna


Początkiem października Urząd Gminy ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Różanej 25 w Woli. Bazowano na decyzji o sprzedaży, którą podjęto jeszcze w 2013 roku podczas zebrania wiejskiego sołectwa Wola. Powodem wystawienia nieruchomości na sprzedaż było wycofanie się kolejnego najemcy (sklepu), który zakończył działalność handlową z powodu nieopłacalności oraz konieczne, kolejne nakłady finansowe na remont budynku.

- Przetarg na sprzedaż został ogłoszony, ponieważ mimo monitorowania rynku od dłuższego czasu, nie było chętnych na wynajęcie budynku. Braliśmy też pod uwagę fakt, że budynek wymaga generalnego remontu, co rodziłoby dodatkowe koszty. Dotarły do nas głosy mieszkańców, które wskazywały, że mimo decyzji z 2013 roku jest wola, by budynek pozostał własnością gminy, dlatego zdecydowaliśmy o odwołaniu przetargu - mówi wójt Bogdan Taranowski.

Dodatkowo, 24 października do Urzędu Gminy wpłynął wniosek w sprawie wynajęcia części budynku przez kolejnego przedsiębiorcę.

- Bardzo się cieszymy, że znalazł się zainteresowany wynajmem i zrobimy wszystko, by do transakcji doszło. W przyszłości chciałbym zaproponować mieszkańcom, żeby w przypadku tematów, w których pojawiają się różne głosy - organizować konsultacje i wybór decyzji oddawać w ręce mieszkańców - podsumowuje Bogdan Taranowski.

new / pless.pl
źródło: UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.