Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

 • 26 października 2018
 • wyświetleń: 5628

[WIDEO] Okno Kariery 2018 - "CV - pierwszy krok do wymarzonej pracy"

W dniach 15-19 października odbyła się kolejna edycja organizowanego przez Stowarzyszenie LGD "Ziemia Pszczyńska" Okna Kariery* w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2018. Podczas pierwszej części wydarzenia uczniowie dowiadywali się jak stworzyć CV i list motywacyjny oraz jak dobrze wypaść przed komisją kwalifikacyjną. Drugą część wydarzenia stanowił konkurs na najlepsze CV i list motywacyjny oraz symulacja rozmowy o pracę.15 października - wykładW poniedziałek, 15 października odbyła się pierwsza część wydarzenia Okno Kariery 2018 "Curriculum Vitae - pierwszy krok do wymarzonej pracy" - wykład poprowadzony przez firmę Randstad Polska Sp. z o. o. W ramach wykładu uczniowie czterech zgłoszonych szkół zapoznali się ze sposobami sporządzania efektywnego CV, a także dowiedzieli się kiedy i jak sporządzać list motywacyjny, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz jak skutecznie wypaść przed komisją kwalifikacyjną.

Podczas wykładu uczestnicy obejrzeli dwa krótkie, tematyczne filmy, dotyczące ogłoszeń o pracę i rozmowy kwalifikacyjnej. Poza tym panie prowadzące wykład dały do wykonania uczestnikom spotkania kilka zadań związanych z oceną cech własnych i innych osób. Uczestnicy zostali także zaopatrzeni w materiały studyjne i gadżety firmy Randstad. Pod koniec wykładu omówione zostały zasady konkursu stanowiącego drugą część wydarzenia oraz sposób nadsyłania prac konkursowych. Udzielono także odpowiedzi na wszelkie pytania publiczności.

Po wykładzie rozpoczęła się druga część wydarzenia, czyli konkurs na najlepsze CV i list motywacyjny na jedno z podanych przez Randstad stanowisk. Do II etapu - rozmowy kwalifikacyjnej, która odbyła się w piątek, 19 października przeszło 9 osób, które nadesłało najlepsze prace.

Okno Kariery - 15.10.2018 · fot. LGD Ziemia Pszczyńska


19 października - rozmowa kwalifikacyjnaOstatecznie swoje prace konkursowe nadesłało 16 uczestników - do drugiego etapu, zgodnie z regulaminem, przeszło 9 uczniów. Rozmowy kwalifikacyjne odbyły się 19 października, ponownie w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Uczestnicy prezentowali się przed trzyosobową komisją składającą się ze specjalistów ds. rekrutacji w firmie Randstad Polska Sp. z o.o. oraz ekspertów. Każda rozmowa trwała ok. 30 min. i była transmitowana na żywo na ekran na Sali Sesyjnej tak, aby widownia składająca się z uczniów zgłoszonych do wydarzenia szkół także mogła zobaczyć wyzwania związane z rozmową kwalifikacyjną. Zwyciężyć mogło 3 uczestników natomiast reszta otrzymała wyróżnienia.

Ostatecznie Nagrody Główne w konkursie Okno Kariery 2018 "Curriculum Vitae - pierwszy krok do wymarzonej pracy" otrzymali:
 • Kinga Kania z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie,
 • Robert Wiencek z III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie,
 • Arkadiusz Urdzoń z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie.


Wyróżnienia otrzymali:
 • Patrycja Pękala (I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie),
 • Paulina Szafron (Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie),
 • Anita Michalik (Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie),
 • Katarzyna Blacha (I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie),
 • Mateusz Kościelny (Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie),
 • Sylwia Gomułka (Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie).


Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska" gratuluje wszystkim uczestnikom!

Dziękujemy także komisji:
 • Pani Jagodzie Bańczyk, specjaliście ds. rekrutacji w firmie Randstad,
 • Pani Katarzynie Czajkowicz, specjaliście ds. rekrutacji w firmie Randstad,
 • Panu Pawłowi Repecie, wiceprezesowi Stowarzyszenia LGD "Ziemia Pszczyńska".


Okno Kariery - 19.10.2018 · fot. LGD Ziemia Pszczyńska


Partnerem wydarzenia była firma Randstad Polska Sp. z o. o., która jako agencja pracy i doradztwa personalnego codziennie wspiera setki osób w poszukiwaniu ich wymarzonej pracy, a pracodawcom zapewnia dotarcie do najlepszych pracowników którzy dzięki swoim kwalifikacjom potrafią skutecznie osiągać zakładane rezultaty biznesowe.

LGD "Ziemia Pszczyńska" dziękuje także Starostwu Powiatowemu w Pszczynie za udostępnienie nam sali w celach realizacji wydarzenia, a także zespołowi informatyków Starostwa, bez których pomocy wydarzenie nie miałoby miejsca!

*Okno Kariery współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 - "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.