pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 października 2018
  • wyświetleń: 13272

Uwaga na oszustów! Mieszkaniec Czarkowa stracił sporo pieniędzy

Policja apeluje do mieszkańców powiatu pszczyńskiego o zachowanie szczególnej ostrożności w stosunku do osób oferujących w systemie tzw. handlu obnośnego różnego rodzaju sprzęty domowe. W poniedziałek, taka grupa 5 osób wykorzystała nieuwagę mieszkańca Czarkowa, kradnąc dużą kwotę pieniędzy.

Przebieg tego zdarzenia nie odbiegał od tych, o których zwykło czytać się w mediach. Tu również, przed południem, około 10.00, czyli w czasie, kiedy większość osób jest w pracy, do drzwi jednego z domów zapukały osoby przedstawiające się jako sprzedawcy koców. Kobieta i mężczyzna zapewniali, że oferują bardzo atrakcyjny towar. Jego prezentacja odbyła się w kuchni, gdzie zostali zaproszeni przez domownika. Tam też poprosili go o mały posiłek.

Niestety, ugoszczenie nieznanych mu osób tostami okazało się bardzo kosztownym poczęstunkiem. Ich spółka była bowiem znacznie większa, i kiedy oni przebywali z nim w kuchni, pozostałe 3 osoby szukały w pokojach kosztowności. Sprawcy znaleźli pieniądze, które zabrali, podobnie zresztą jak koce i ofiarowane im tosty. Z miejsca zdarzenia odjechali samochodem.

- Prosimy, aby w przypadku, gdyby tego typu osoby pojawiły się w sąsiedztwie kogokolwiek z Państwa o natychmiastowy kontakt z dyżurnym pszczyńskiej policji, zachowanie ostrożności i ewentualne zapisanie numerów rejestracyjnych ich samochodów - apelują mundurowi.

Osoby, które zauważą podejrzanie zachowujących się mężczyzn lub kobiety o ciemnej karnacji skóry proszone są o kontakt z dyżurnym pszczyńskiej policji. Można dzwonić wybierając numer telefonu 32 4493266 lub 32 4493255.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.