pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 października 2018
  • wyświetleń: 3164

Pracownicy ZM Henryk Kania S.A. malowali w Domu Dziecka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zakłady Mięsne Henryk Kania" podaj

Przez trzy dni - od 10 do 12 października - kilkunastu pracowników ZM Henryk Kania S.A. w ramach wolontariatu pracowniczego, malowało pomieszczenia w pszczyńskim domu dziecka.

Pracownicy ZM Henryk Kania S.A. malowali w pszczyń
Pracownicy ZM Henryk Kania S.A. malowali w pszczyńskim Domu Dziecka


- Taka postawa, to dobry przykład dla naszych dzieci. Pracownicy ZM Kania pokazali, że można bezinteresownie dla kogoś  poświęcić swój czas, coś ofiarować i zrobić. Oby jak najwięcej takich ludzi było w naszym regionie i społeczeństwie - mówi Iwona Spora, dyrektor Placówki.

Trzy pokoje, przestronna kuchnia z jadalnią oraz dwie łazienki - te pomieszczenia zostały odmalowane przez pracowników ZM Kania w Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Przystań". Każdego dnia na miejscu w ramach godzin swojej pracy działała grupa 5-6 wolontariuszy. Dodatkowo, firma ufundowała dzieciom piaskownicę, która stanęła w przydomowym ogrodzie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że tak duża i znana firma, jak ZM Henryk Kania wyszła do nas z tak piękną inicjatywą. To świetny gest, za który wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni - mówi Iwona Spora, dyrektor ośrodka. I dodaje: - Świadomość potrzeby działań prospołecznych wśród firm stale rośnie, a takie akcje jak ta zorganizowana przez ZM Kania, tylko przyczyniają się do stałej popularyzacji dobrych praktyk. Cieszę się, że firma o ogólnopolskim zasięgu pamięta o lokalnych instytucjach i ich potrzebach.

To pierwsza taka akcja w historii ZM Kania - i jak już się wydaje - nie ostatnia. Zarówno bowiem pracownicy firmy biorący w niej udział, jak i kadra domu dziecka, są bardzo zadowoleni z efektów współpracy. - Oczywiście trudno nam takie akcje robić często, niemniej jednak w perspektywie kilku miesięcy chcielibyśmy znów zrobić coś pozytywnego - zapowiadają jednogłośnie pracownicy ZM Henryk Kania.

ZM Kania są bardzo aktywne w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Przedsiębiorstwo od 2016 roku regularnie dostarcza produkty do Śląskiego Banku Żywności. Jest pierwszą w Polsce firmą z branży, która podpisała stałe porozumienie z którymkolwiek z oddziałów banków żywności w Polsce. Spółka kontynuuje także współpracę z Fundacją Otylii Jędrzejczak, a także regularnie włącza się w akcje społeczne, takie jak Szlachetna Paczka, Podziel się dobrym posiłkiem, czy też finały WOŚP. Warto też przypomnieć, że w tym roku pracownicy ZM Kania honorowo oddawali krew w zakładzie w Goczałkowicach, a kolejna taka zbiórka odbędzie się - tym razem w Pszczynie - już 9 listopada.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Zakłady Mięsne Henryk Kania

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zakłady Mięsne Henryk Kania" podaj