pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 października 2018
  • 23 października 2018
  • wyświetleń: 79072

Dariusz Skrobol burmistrzem Pszczyny na kolejne pięć lat!

Dariusz Skrobol ponownie został wybrany burmistrzem Pszczyny. Kandydat Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego zdobył 67,97% głosów w I turze wyborów samorządowych.

wybory burmistrz skrobol kanafek wieczorek
Dariusz Skrobol ponownie burmistrzem Pszczyny!


W niedzielę, 21 października zaufaniem Dariusza Skrobola obdarzyły 15333 osoby, co oznacza 67,97% poparcia. Tym samym kandydat Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego został wybrany na kolejną kadencję.

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości - Marcela Kanafek-Lewandowska zdobyła 5846 głosów (25,91%), natomiast Przemysław Wieczorek z KWW Mieszkańcy Powiatu Pszczyńskiego - 1380 głosów (6,12%).

Warto tu dodać, że choć kandydatka PiS nie wygrała wyborów na burmistrza, to zapewniła sobie mandat radnej w Radzie Miejskiej. O takim pomniejszym sukcesie powiedzieć nie może Przemysław Wieczorek, którego lista nie przekroczyła wymaganego progu wyborczego.

Dla Dariusza Skrobola będzie to trzecia kadencja w roli burmistrza Pszczyny. Jest nim nieprzerwanie od 2010 roku, wcześniejsze cztery lata pracował jako zastępca burmistrza Krystiana Szostaka.

A oto co powiedział Dariusz Skrobol, gdy poznał wyniki wyborów:

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.