pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 października 2018
  • wyświetleń: 3443

Ponad kilometr nowej nawierzchni na Korfantego i Sportowej

Zakończyła się przebudowa ul. Korfantego w Gilowicach i ul. Sportowej we Frydku. Na inwestycję powiat pszczyński i gmina Miedźna przeznaczyły łącznie 1 mln 125 tys. zł.

Ulica Korfantego w Gilowicach po remoncie - 10.2018 · fot. Powiat


Pierwsze prace ruszyły już w kwietniu. W ciągu kilku miesięcy ponad kilometrowy odcinek drogi zmienił się nie do poznania - nowa nawierzchnia pojawiła się od skrzyżowania z ulicą Górnośląską. W ramach zadania zbudowano też niemal 500 m chodnika (do skrzyżowania z ul. Graniczną) i przebudowano fragment istniejącego ciągu dla pieszych. Inwestycja polegała także na budowie kanalizacji deszczowej czy wykonaniu oznakowania.

- To kolejny przykład dobrej współpracy pomiędzy powiatem pszczyńskim a gminami. Dzięki wspólnym działaniom możemy sukcesywnie poprawiać infrastrukturę w powiecie. To jest inwestycja, która przedłużyła wyremontowany już kilka miesięcy temu 3,5-kilometrowy ciąg dróg z Góry do Gilowic - informuje starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Zadanie zrealizowała firma Drogród z Ćwiklic. Inwestycja kosztowała 1 mln 125 tys. zł, a powiat pszczyński i gmina Miedźna przeznaczyły na ten cel po ponad 560 tys. zł.

Droga w Gilowicach i Frydku przed remontem - 03.2018 · fot. Powiat

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.