pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 października 2018
  • wyświetleń: 2853

Spalarnia odpadów w Pawłowicach? Gmina dementuje plotki

Od kilku dni zaniepokojeni mieszkańcy wypytują wójta Pawłowic i radnych o spalarnię odpadów, która rzekomo ma powstać na terenach produkcyjno - usługowych Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Pawłowice
Fragment miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Pawłowicach · fot. UG Pawłowice


- Mieszkańcy są przekonani, że klamka w tej sprawie już zapadła, a tymczasem nie ma nawet takiego pomysłu, a plan zagospodarowania nie zakłada powstania na tym terenie spalarni odpadów - dementuje Urząd Gminy i dodaje, że faktem jest, że na wrześniowej sesji radni uchwalili miejscowy plan zagospodarowania dla terenu strefy produkcyjnej w Pawłowicach, ale ideą jego uchwalenia była przede wszystkim ochrona mieszkańców i środowiska.

- Plan wprowadził nowy układ komunikacyjny, aby transport na terenie strefy odbywał się drogą wewnętrzną, a nie ul. Nową, zobligował przyszłych inwestorów do prowadzenia działalności, której uciążliwość nie wykracza poza obszar działki oraz nakazał utworzenie pasa zieleni ochronnej wzdłuż ul. Nowej - czytamy w wyjaśnieniu.

- W planie jest wprawdzie zapis o możliwości utworzenia punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, ale nie ma on nic wspólnego ze spalarnią. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli dobrze znany wszystkim mieszkańcom PSZOK istnieje na terenie Gminnego Zespołu Komunalnego od pięciu lat. Gmina chce jednak uporządkować ten teren i zlokalizować PSZOK bezpośrednio przy ul. Mickiewicza. Nowy PSZOK będzie łatwiejszy w obsłudze, a mieszkańcom wygodniej będzie oddawać tutaj odpady ze swoich posesji. Jego powierzchnia zajmie ok. 10 arów - tłumaczy Urząd Gminy.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.