pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 października 2018
  • wyświetleń: 6335

Wyciągnęli słupki ze świeżego betonu i sprzedali je na skupie złomu

Dwaj mieszkańcy powiatu pszczyńskiego ukradli 14 elementów ogrodzenia w postaci metalowych słupków. Chcieli sprzedać je w pobliskim punkcie skupu złomu, bo - jak tłumaczyli - chcieli się napić. Usłyszeli już zarzuty kradzieży.

- Właściciel niedokończonego ogrodzenia zorientował się, że przestało one zupełnie istnieć, kiedy przyszedł rano. Po 14 zabetonowanych poprzedniego dnia słupkach nie było śladu, a jedyną rzeczą, która po nich została, były dziury w ziemi z zastygniętą zaprawą - informuje Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie.

Pokrzywdzony nie musiał długo szukać swojej zguby. Wszystkie 14 sztuk znalazł w pobliskim skupie złomu. O wszystkim natychmiast powiadomił policjantów.

- Po przyjeździe na miejsce mundurowych, w pierwszej kolejności ustalono dane sprzedających. Zaledwie po kilku minutach policjanci zatrzymali jednego z nich. Tego samego dnia w ich ręce wpadł również kolejny z typowanych sprawców - relacjonują policjanci.

Pokrzywdzony odzyskał warte 1000 złotych słupki, a podejrzani usłyszeli zarzuty ich kradzieży. Pytani o powód swojego postępowania tłumaczyli, że potrzebowali pieniędzy, aby się napić. Obaj są dobrze znani pszczyńskim policjantom. Już wkrótce o ich losie zdecyduje sąd.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.