pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 16 października 2018
  • wyświetleń: 3879

Przemysław Wieczorek - kandydat na burmistrza Pszczyny

Artykuł sponsorowany:

Szanowni Państwo, w przededniu wyborów samorządowych A.D. 2018, ustępujący Włodarze Pszczyny oraz Rajcy na każdym kroku przypominają nam o swoich sukcesach i zrealizowanych inwestycjach. Niestety, zapominają przy tym, że nie osiągnęli tych sukcesów za własne pieniądze oraz własnymi rękoma.

Przemysław Wieczorek
Przemysław Wieczorek - kandydat na burmistrza Pszczyny


Tak jak każda firma nie może rozwijać się bez pracy swoich pracowników, tak Gmina nie jest w stanie funkcjonować, jeśli mieszkańcy z Niej uciekają lub nie utożsamiają się ze swoją małą Ojczyzną. Nikt nie podziękował Państwu za trud życia i pracy w Pszczynie oraz w okolicznych Sołectwach. Jestem wdzięczny, że dzięki Wam, dzięki Waszej pracy i wpływom z podatków, nasze miasto otrzymuje środki, które pozwalają Pszczynie na rozwój.

Nie przeczę, przez ostatnie lata zrealizowanych zostało sporo ważnych i potrzebnych inwestycji. Szkoda tylko, że przy ich realizacji nadrzędnym celem nie była jakość. Nie raz, w rozmowach z mieszkańcami, zwrócono mi uwagę na drobne, aczkolwiek uciążliwe braki. Wybudowana została piękna ścieżka rowerowa, lecz ktoś zapomniał umieścić przy niej kosze na śmieci. W sumie to każda nowa inwestycja drogowo-chodnikowa w Pszczynie charakteryzuje się brakiem pojemników na odpady. Podobnie wygląda sytuacja przy nowym chodniku na ul. Zbożowej czy innych osiedlach i sołectwach. Uważam, że w mieście aspirującym do miana Perły Górnego Śląska brak dbałości o śmieci, w sferze publicznej, po prostu nie przystoi.

Dzięki badaniom WHO modnym tematem w kampanii wyborczej stał się problem zanieczyszczenia powietrza, czyli SMOG. Na powstanie tego zjawiska miały wpływ zarówno: niekorzystne położenie, mikroklimat czy wieloletnie zaniedbania w sferze ochrony środowiska takie jak brak komunikacji gminnej oraz brak bieżącego monitorowania zanieczyszczeń. Ciężar walki ze smogiem zrzucony został na nas - na mieszkańców. Proponowane przez Włodarzy rozwiązania, takie jak wymiana ogrzewania z węglowego na gazowe czy dofinansowanie termomodernizacji są skuteczne, lecz długotrwałe i drogie. A my potrzebujemy rozwiązania problemu praktycznie od zaraz i niezbyt uciążliwego dla naszych domowych budżetów. Nie wiem, czy ktokolwiek zadał sobie trud, aby poszukać dla mieszkańców rozwiązań na miarę naszych kieszeni. Okazuje się, że są takie możliwości. Proponuję, aby Gmina zakupiła dodatek do paliw stałych (węgla, mułu) o nazwie Sorbent ER1, który zmieszany z paliwem w 2% zwiększa wydajność spalanego opału o 20% i redukuje o kilkadziesiąt procent emisję zanieczyszczeń do powietrza. To jest moja propozycja na rozwiązanie problemu zanieczyszczenia smogiem.

Drodzy Mieszkańcy, w moim programie jest jeszcze wiele ciekawych pomysłów na poprawę życia w Gminie. Między innymi uważam, że stać Gminę na obniżenie cen za zużycie wody, wywóz śmieci czy niższe opłaty za kanalizację.

Pracując jako doradca podatkowy, zbudowałem firmę, która jest stabilnym miejscem pracy dla wielu osób. Moja praca polega na pomaganiu ludziom w rozwiązywaniu problemów podatkowych oraz doradzaniu jak dobrze wykorzystywać posiadane środki finansowe w taki sposób, aby ich nie utracić. O skuteczności mojej i osób współpracujących ze mną, niech świadczy fakt, że 90% naszych Klientów to ludzie związani z nami od wielu lat.

Szanowni Państwo, w dużej mierze zirytowany złymi opiniami mieszkańców o naszej Gminie, zdecydowałem się na udział w wyborach na Burmistrza. Może nie jestem idealnym Gospodarzem, lecz wierzę, że z racji nabytej przeze mnie wiedzy oraz doświadczenia, mogę zaproponować korzystniejszy, dla mieszkańców, styl zarządzania Gminą. W naszym Komitecie są ludzie, dla których udział w wyborach nie jest walką o przetrwanie, nie jest też sposobem na utrzymanie stanowiska pracy. Chcemy pokazać, że jeśli Państwo nam zaufacie to potrafimy zmienić Pszczynę w organizm, który będzie służył jego mieszkańcom.
W przeciwieństwie do naszych kontrkandydatów, nie traktujemy wyborów tak śmiertelnie poważnie. Dla nas liczy się, przede wszystkim, udział i dobra zabawa.

Zapraszam do zapoznania się z naszym szczegółowym programem na stronie www.kwwmpp.pl, a jeśli mają Państwo pytania dotyczące naszych celów i pomysłów na Pszczynę proszę o przesłanie maila z pytaniem na skrzynkę kwwmpp@gmail.com. Na pewno odpowiem.

Dziękując Państwu za okazane zaufanie, zapraszam do urn wyborczych w dniu 21.10.2018 r.