pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 października 2018
  • wyświetleń: 9787

[ZDJĘCIA] Nagrody dla dyrektorów i nauczycieli, stypendia dla uczniów

W poniedziałek, 15 października w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości wręczono nagrody starosty pszczyńskiego za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze dyrektorom i nauczycielom szkół prowadzonych przez powiat pszczyński. Poznaliśmy także najlepszych uczniów, którzy za swoje wybitne osiągnięcia otrzymali stypendia starosty.

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej - 15.10.2018 · fot. Powiat


Nagrodę starosty za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze odebrało 7 dyrektorów i 21 nauczycieli ze szkół prowadzonych przez powiat pszczyński. Nagrody swoim pracownikom wręczyli również dyrektorzy powiatowych placówek - PZS nr 1, PZS nr 2, POPP, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, ZSZiO w Woli, ZS nr 3 oraz I LO im. Bolesława Chrobrego.

Jak pokazuje ilość złożonych wniosków o stypendium starosty, w powiecie pszczyńskim nie brakuje wybitnie uzdolnionych uczniów. Wnioski złożyło w tym roku aż 104 uczniów uczęszczających do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Komisja zdecydowała o przyznaniu 43 stypendiów dla laureatów konkursów, olimpiad przedmiotowych szczebla krajowego czy międzynarodowego, uczniów i absolwentów, którzy wykazali się wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie edukacyjnej, naukowej, sportowej, kulturalnej i którzy odnieśli inne znaczące sukcesy edukacyjne na szczeblu krajowym lub międzynarodowym. Stypendium starosty pszczyńskiego wynosi 1000 zł i przyznawane jest w dwóch transzach.

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej - 15.10.2018
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej - 15.10.2018 · fot. Powiat


- Waszym dzisiejszym dokonaniem jest to, jak wyglądają nasze szkoły. A waszym dzisiejszym i jutrzejszym dokonaniem jest umiejętność kreowania rzeczywistości przez tych młodych ludzi, którzy w naszych szkołach się uczą. Waszym dokonaniem jest też ich odwaga, bo dzięki wam stają się odważnymi uczestnikami tego wszystkiego co ich otacza. Życzę, żeby nigdy nie brakło wam cierpliwości oraz determinacji do przekazywania wiedzy drugiemu człowiekowi. Pamiętajcie, że wasze dziś jest dla tych młodych ludzi jutrem - mówił zwracając się do nauczycieli starosta pszczyński, Paweł Sadza.

O oprawę muzyczną podczas uroczystości zadbali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie oraz wychowankowie Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.